З моменту завершення Революції Гідності у 2014 році Україна зробила великий прорив у реформуванні багатьох сфер. Водночас, самі реформатори часто не задоволені темпом реформ, а частина реформ, хоч і відбувається, не завжди призводить до очікуваного ними – та суспільством – результату.
Дослідження «Оцінка впливу новостворених директоратів на якість урядових рішень в Україні» було проведене разом із Cambridge Society for Social and Economic Development та за підтримки Міжнародного фонду Відродження.
Анна Білоус (Cambridge Society for Social and Economic Development) та Тетяна Тищук (VoxUkraine) провели дослідження «Оцінка впливу новостворених директоратів на якість урядових рішень в Україні». Як показало дослідження, однією із суттєвих перешкод для здійснення важливих структурних змін в Україні є проблема, про яку зазвичай не говорять ані самі реформатори, ані суспільство. Це – проблема агента-принципала.
Проблеми агента-принципала виникають, коли агенти (державні службовці) та принципали (політичне керівництво) по-різному інтерпретують цілі та завдання політики. В результаті політичні ініціативи можуть блокуватися на етапі реалізації або змінювати свою сутність впродовж імплементації. Через цю проблему важливі політичні ініціативи «вмирають» або «вихолощуються» в урядових кабінетах, навіть попри політичну волю або підтримку суспільства.
Одним з інструментів вирішення цієї проблеми є запровадження нових структурних підрозділів у державних органах, до работи в яких залучають нових професіоналів – директоратів політик та директоратів стратегічного планування.
Наскільки суттєвою для реформаторів є дана проблема? Наскільки дієвим є цей інструмент для вирішення такої проблеми? Чи існують інші механізми, і якщо так – що треба, аби застосувати їх на практиці?
На ці та інші питання ми шукатимемо відповіді в рамках панельної дискусії «Як впливають Директорати на прийняття урядових рішень?» за участі авторів дослідження, представників Директоратів та урядовців.
Деталі та програма у фб-івенті. Реєстрація за посиланням.
Захід відбудеться 15 липня о 17:00. Місце проведення повідомимо підтвердженим учасникам.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний