Річний звіт 2016

VoxUkraine — незалежна аналітична платформа, заснована після Революції гідності у 2014 році групою висококваліфікованих економістів та юристів, які працюють в Україні й за кордоном. Наша місія — підвищення рівня економічної дискусії в нашій країні. Ми віримо, що це сприятиме поліпшенню якості економічних рішень і позитивно позначиться на добробуті мільйонів наших співвітчизників.

2016 у цифрах

267
статей опубліковано за рік

368 204
унікальних користувачів сайту

24 020
підписників у
соціальних мережах

163
автори написали для VoxUkraine

4000
згадувань та посилань
у ЗМІ

600
нормативних актів проаналізовано

67
політиків перевірив VoxCheck

880
людей відвідали події VoxUkraine

1
млн грн залучено від приватних осіб

Слово редактора

Борис Давиденко, головний редактор

Ми віримо, що слова мають силу, а ідеї — визначальний вплив. Ми впевнені, що порядні професіонали повинні бути почутими. Ми залучаємо людей з ґрунтовними економічними знаннями та яскравими ідеями, проводимо дослідження й розвиваємо освітні проекти. Створюємо якісний та впливовий економічний і правовий контент.

Це лаконічне пояснення того, як працює команда VoxUkraine і чому робить це дуже наполегливо. Якщо вам цікаво дізнатися більше, то ви у правильному місці — перед вами перший публічний звіт VoxUkraine за 2016 рік.

Як читати річний звіт.

Не хочемо втомлювати вас переліком сотні найцікавіших статей та досліджень, списком найвидатніших авторів чи найкращих конференцій, які ми організували чи відвідали за рік. Натомість ми виділили основні напрями нашої діяльності у минулому році та спробували об’єктивно оцінити свою роботу за 365 днів.

1. Розвиток економічної дискусії.

Ця частина про суть і серце VoxUkraine — відкритий блог, для якого минулого року писали понад 160 авторів. В Україні гостра криза компетентності й частково породжена нею руйнівна криза довіри. На основі чого ухвалюються державні рішення в економіці, на базі яких досліджень пишуться закони, до яких експертів прислухається влада? Відповідей на ці питання не існує. Ми хочемо змінити культуру ухвалення важливих рішень, створити компетентну дискусію. Ми розшукуємо в Україні та у всьому світі спеціалістів з актуальних для нашої країни тем та заохочуємо їх поділитися знаннями й ідеями з читачами VoxUkraine.

2. VoxCheck

Цей проект народився на початку минулого року, він перевіряє на достовірність факти з висловлювань топ-політиків. Подобається чи ні, але політики — учасники широкої економічної дискусії, й саме вони впливають на суспільну думку з ключових питань. Політика, особливо українська, не гребує маніпулюваннями й брехнею. Ми хочемо, щоб політики не брехали, а коли брешуть — зазнавали значних репутаційних втрат. Багато українців прагнуть того ж і готові допомогти вчити політиків казати правду — VoxCheck провів найбільш успішну (у своїй категорії) краудфандингову кампанію в Україні, зібравши понад 372 000 грн.

3. Моніторинг реформ.

За словами президента, в Україні проведено 55 реформ, а на думку опозиційних політиків — жодної. Яким темпом змінюється країна насправді? Без перебільшення, ми найбільш системно вивчаємо реформаторські зміни протягом останніх трьох років. Кожних два тижні понад 40 експертів оцінюють нормативні акти, й на базі цієї оцінки ми складаємо індекс моніторингу реформ iMoRe. Як і більшість якісних індикаторів, iMoRe став базою для низки інших проектів.

4. Оцінка ефективності влади

Таксистам просто оцінювати роботу Кабміну та парламенту. Якщо спробувати бути об’єктивним, то це нетривіальне завдання — зрозуміти, який міністр працює краще за іншого та яка фракція доклала більших зусиль до реформування країни. VoxUkraine навчився вимірювати корисність законодавчої та виконавчої гілок влади. Ми вважаємо, що такі інструменти — це важливий елемент контролю і спосіб підвищення ефективності та прозорості влади.

5. Просвіта

«В Україні народилася величезна кількість талановитих людей, але майже ніхто з них тут не помер». У цьому сумному жарті неабияка частка правди. Талановита молодь активно їде з країни, розуміючи, що їй буде важко отримати тут конкурентну освіту й реалізувати себе. Ми хочемо, щоб у кожного бажаючого була можливість розвиватися в Україні — щороку ми реалізуємо низку освітніх проектів.

Ну і який річний звіт без фінансової звітності (на жаль, поки неаудованої), подяки донорам і друзям, фото команди та красивої інфографіки?

P.S. Обіцяю, що зустрінемось на сторінках звіту за 2017-й набагато швидше, ніж за рік :)

Напрямки роботи

Розвиток економічної дискусії

874 138
переглядів на сайті

на 27,5%
зросла відвідуваність

12
тем у фокусі VoxUkraine

У 2016 році блог VoxUkraine закріпив за собою статус платформи, на якій зосереджена найактуальніша економічна дискусія в Україні. За рік ми опублікували понад 250 статей та залучили понад 100 авторів, серед яких нобелівський лауреат з економіки Роджер Маєрсон, екс-голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський, найбільш цитований за рейтингом RePEC молодий економіст світу Юрій Городніченко та багато інших визначних фахівців з економіки та діячів світового масштабу.

Якість контенту залишається нашим пріоритетом №1. Кожна опублікована на нашому сайті стаття пройшла процес peer review — незалежну перевірку двома членами редколегії VoxUkraine.

Минулого року ми концентрувалися на таких темах:

Ми намагалися всебічно висвітлювати ці питання й залучили до написання статей щонайменше 3-4 авторів з різними поглядами.

Наприклад, у рамках теми "Конституційний дизайн" у нас вийшла програмна стаття «Глибинні Проблеми: Україні не Обійтися без Справжньої Конституційної Реформи», над якою працювали нобелівський лауреат Роджер Маєрсон, професор UC Berkeley Жерар Роланд та почесний президент KSE Тимофій Милованов.

Дискусію підтримали професор НАУКМА Михайло Мінаков: «Небезпечний перший пост: у чому недолік пострадянського інституту президентства» та голова Ради ГО «Конституційний конвент» Геннадій Друзенко та редактор VoxUkraine Ростислав Аверчук.

Без перебільшення можна стверджувати, що ми найбільш якісно та глибоко аналізували питання оплати праці в Україні:

Ще одна тема, висвітленням якої ми пишаємось, — земельна реформа. Тільки за 2016 рік у нас вийшло 15 статей, які прочитало понад 70 000 людей.

Серед авторів, які аналізували це питання, Денис Нізалов, Олег Нів'євський, Клаус Дейнегер, Олег Кулініч та інші.

Спецпроекти

Окремо слід згадати наші спецпроекти — дослідження проблематичних питань, на основі яких ми зробили потужні медійні матеріали. За минулий рік ми випустили десять проектів. Серед наших читачів найпопулярнішими були такі.

1. «Погані рішення: як побудувати найбіднішу країну Європи» — проект, присвячений 25-й річниці незалежності України, що аналізує причини занепаду української економіки. Він мав великий успіх у читачів (понад 30 000 переглядів, 3000 лайків та понад 10 перепублікацій в інших ЗМІ).

2. «Антологія офшорів: путівник по українській офшорній павутині», в якому ми вивчали структуру і найбільш поширені схеми офшорного бізнесу. Цей проект читачі сприйняли дуже добре — понад 15 000 переглядів і понад 20 посилань.

3. Один з найбільш цікавих для нас проектів — "Свобода, рівність та бідність", де ми досліджували, за великим рахунком, наших читачів на основі їх відповідей у проекті «Політичний компас».

Слова, що впливають

За три роки фактичного існування VoxUkraine здобув репутацію та довіру читачів. На наші статті, дані або коментарі експертів посилалися майже 4000 разів. Наукові видання цитували нас 48 разів. Незалежна ініціатива з розвитку та дослідження аналітичних центрів think twice UA оцінила інформаційну потужність VoxUkraine у 6,87 балів, що дозволило нам посісти 5-те місце.

Такий високий результат є не в останню чергу наслідком того, що ми прагнемо, аби контент VoxUkraine був доступний якомога ширшому колу читачів. У 2016 році ми співпрацювали з такими ЗМІ: Новое время, Українська правда, Liga.net, Delo.ua, Лівий Берег, Громадське, KyivPost, Washington Post, Carnegie Endowment, Ukraine Business Council та ін. Кожне з цих медіа публікувало наші матеріали. Таке співробітництво дозволяє нам доносити якісну аналітику до дуже широкої (понад 1 млн переглядів) та різноманітної аудиторії.

Автори й редактори VoxUkraine є частими гостями теле- і радіоефірів, коментуючи результати аналізу декларацій держслужбовців, прогрес реформ, прес-конференцію Президента щодо ефективності роботи уряду, Brexit та інші актуальні питання.

У 2016-му співзасновник VoxUkraine Тимофій Милованов та головний редактор Борис Давиденко також були співведучими телевізійного ток-шоу «Економісти».

На нашому Youtube-каналі можна подивитися коментарі експертів, інтерв'ю авторів, перевірки VoxCheck, відеозаписи конференцій та зустрічей книжкових клубів.

Про нас говорять:

Іван Міклош, Співголова Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні: "Since 2014 VoxUkraine has been providing high quality analytical content on economic and social policies in Ukraine which I recommend to my counterparts in Ukraine and abroad".

Роман Ващук, Посол Канади в Україні: "Fascinating analysis and graphics [comment on the VoxUkraine article]".

Роджер Маєрсон, Лауреат Нобелівської премії з економіки 2007 року: "To me VoxUkraine is a place to go to learn about problems and progress of reform in Ukraine. It's very nice to know that carefull debate is being represented to global audience and to people in this country."

VoxCheck: змушували політиків казати правду

29 великих статей

277 перевірених цитат

150 000 читачів

2016-й — рік заснування та становлення першого політичного фактчек-проекту в Україні — VoxCheck. Цей проект має три глобальні цілі:

Наш перший фактчек — перевірка доповіді президента Петра Порошенка на початку 2016 року. Відтоді це стало традицією VoxCheck — стежити за великими виступами президента. Протягом року ми активно перевіряли слова інших топ-політиків — Юлії Тимошенко, Олега Ляшка, Арсенія Яценюка, Андрія Парубія та інших, а також політиків другого ешелону.

Майже одразу після початку роботи ми отримали великий кредит довіри від наших читачів. Під час краудфандингової кампанії на платформі Спільнокошт ми за три дні зібрали необхідну для старту нашого проекту суму і за решту кампанії майже подвоїли її, загалом зібравши 372 000 грн!

Але не все було просто і райдужно. Наші перші перевірки тривали тижнями, ми поступово розбиралися в темах, про які політики згадують найчастіше: енергетика, фінанси, макроекономічний стан. Нам багато допомагала редакційна колегія VoxUkraine та сторонні експерти, відповідаючи на наші численні питання.

За півроку ми отримали достатньо експертизи, щоб запустити перший телевізійний фактчек-проект разом з Громадським телебаченням. Цей проект був підтриманий National Endowment for Democracy, і ми зробили 40 фактчек-роликів.

Наша робота має значення поза межами лайків і шерів. Політики реагують на наші фактчеки — зокрема Міхеїл Саакашвілі, який зробив репост нашого присвяченого йому фактчеку на своїй Facebook-сторінці. Інші політики сперечаються з нами — як, наприклад, народний депутат Тетяна Острікова. А провідні медіа нас передруковують.

Взимку 2016-го ми перевірили один з економічних ефірів на Шустер-LIVE — про курс гривні, індекс Бігмака та стан української економіки. Окрім сайту VoxUkraine, ця стаття була опублікована головним економічним ресурсом країни — Економічною правдою. А згодом нас запросили на Шустер-LIVE для її обговорення.

Влітку ми знову зробили фактчек ефіру Шустер-LIVE — цього разу з газових питань. Цю статтю багато репостили ЗМІ, у тому числі такі відомі видання, як Економічна правда та Тексти.

А наш фактчек брошури нардепа Сергія Тарути про роботу НБУ (він роздавав її наприкінці 2016-го у Вашингтоні та Верховній Раді) отримав читацьку підтримку не тільки в Україні, а й за кордоном: у 2017-му про нього згадали американські газети The Weekly Standard та The Daily Beast.

Статті, якими ми пишаємося:

Про нас кажуть:

Валерія Гонтарева, Голова НБУ: «VoxCheck - це дуже корисна ініціатива».

Володимир Омелян, міністр інфраструктури України: «Є одне зауваження щодо вашого фактчеку, але в цілому дуже якісно, дякую».

Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку України: «Дуже раджу вам підтримати проект VoxCheck від VoxUkraine. Українська Версія. Це публічний механізм притягнення політиків до відповідальності за неправдиву риторику, який розповсюджує інформацію про їхню брехню».

IMoRe моніторив реформи

25 випусків моніторингу

40 залучених експертів

16 напрямків реформ

У минулому році наш проект з моніторингу економічних реформ iMoRe проходив стадію інституційного дорослішання. До проекту приєдналась і очолила його Тетяна Тищук, розширився склад нашої редколегії — Олена Білан, Ілона Сологуб, Вероніка Мовчан, Олександр Жолудь, Дмитро Яблоновський та Марія Репко.

У рамках iMoRe ми спостерігаємо за змінами законодавства України та кожні два тижні проводимо опитування 40 експертів. Вони оцінюють вплив нормативних актів на прогрес реформ за 16 напрямами: боротьба з корупцією, децентралізація, державна служба, адміністративні послуги, державна власність, податкова система, система соціального захисту та ринок праці, державні закупівлі, ефективність державних видатків, управління державним боргом, валютне регулювання, ринки капіталу, банківський сектор, незалежність НБУ, регулювання бізнесу, конкурентна політика, зовнішня торгівля, корпоративне управління, права власності, енергетична незалежність тощо. За результатами опитувань ми розраховували індекс іМоРе — єдиний в Україні показник, який кількісно оцінює прогрес реформ.

Від початку проекту іМоРе у січні 2015 року ми зібрали майже 700 нормативних актів, які змінюють «правила гри» в економіці. Завдяки зібраним за два роки даним аналітики можуть обґрунтовано оцінити, хто насправді штовхає реформи в Україні. З використанням цих даних ми побудували рейтинг міністерств, порівняли результативність урядів Яценюка та Гройсмана, з'ясували, які інституції ініціювали більше реформаторських нормативних актів.

ІМоРе вже став барометром реформ для влади, бізнесу й аналітиків в Україні. Посилання на індекс можна зустріти у Посланні президента до Верховної Ради, звіті НАК Нафтогаз, публікаціях та дискусіях провідних експертів. Про реформи в Україні, посилаючись на іМоРе, пишуть іноземні аналітики та науковці англійською (1,2, 3, 4), німецькою, французькою та літовською мовами. Наші огляди друкують україно- та англомовні медіа.

Всі успіхи й невдачі українських реформ у 2016-му ми підсумували у трихвилинному відео, презентованому перед аудиторією конференції Yalta European Strategy:

Оцінювали та контролювали владу

2 проекти

17 статей

3 скарги від депутатів

Ефективна, відкрита, підзвітна. Чи не така влада потрібна нашій країні? Але щоб досягти цієї мети, необхідно вміти вимірювати ефективність роботи влади. Згадується вислів Пітера Друкера: «Не можна управляти тим, що не можна виміряти». VoxUkraine чи не єдиний think tank в Україні, який вимірює ефективність влади з використанням наукових методів.

Рейтинг міністерств

Наскільки ефективний уряд? Які міністерства впроваджують реформи, а які тільки імітують активну діяльність? Чи виконують міністри свої обіцянки та зобов'язання? За відсутності чітких критеріїв та KPIs об'єктивно відповісти на ці запитання складно. VoxUkraine розробив методику оцінки ефективності міністерств. Рейтинг складається з 4 великих компонентів: оцінка програми Кабміну для кожного міністерства, виконання програми уряду, експертна оцінка та відповідь міністерств на запит VoxUkraine.

За результатами 2016 року верхні сходинки рейтингу посіли Міністерство фінансів, Міністерство охорони здоров’я й Міністерство освіти та науки.

Крім щоквартального рейтингу, ми прискіпливо відстежували роботу уряду. Цей аналіз знайшов відображення у статтях про те, яке з міністерств краще працює в розпал політичної кризи, що пообіцяв зробити уряд в 2016 році та які міністри з уряду Гройсмана спромоглися виконати власні обіцянки.

Над цим проектом pro bono працює потужна команда експертів та аналітиків: Світлана Русакова (Dragon Capital, VoxUkraine), Ярина Басистюк (Пенсильванський університет, VoxUkraine), Олег Іванов (науковий співробітник НІСД), Дмитро Мазнєв, Лариса Григор’єва, Аліна Зубкович (Міжнародний центр перспективних досліджень), Олександр Жолудь (Міжнародний центр перспективних досліджень (у 2016 році), VoxUkraine), Вадим Бізяєв (Київська школа економіки). За що ми їм дуже-дуже вдячні!

Рейтинг iMoRe депутатів-реформаторів

VoxUkraine не оминув увагою і реформаторську діяльність парламенту. Ми обчислювали, який вклад зробив кожний народний обранець у прийняття прогресивних (реформаторських) законопроектів. Простіше кажучи — хто сприяв реформам, а хто їх саботував. Ми зосередились на найважливішій функції парламентарів — голосуванні за законопроекти, які експерти iMoRe визначили як реформаторські. На основі цього аналізу ми складали та публікували рейтинги iMoRe депутатів-реформаторів.

ПІБ Фракція Рейтинг Індекс iMoRe
Гузь Ігор ВолодимировичНародний Фронт1290.65
Спориш Іван ДмитровичБлок Петра
Порошенка
2289.1
Величкович Микола РомановичНародний Фронт3288.9
Артюшенко Ігор АндрійовичБлок Петра
Порошенка
4288.65
Вознюк Юрій ВолодимировичНародний Фронт5287.15
Бойко Олена ПетрівнаНародний Фронт6285.85
Кодола Олександр МихайловичНародний Фронт7285.65
Мельниченко Володимир
Володимирович
Блок Петра
Порошенка
8285.65
Васюник Ігор ВасильовичНародний Фронт9285.1
Корчик Віталій АндрійовичНародний Фронт10282.65

Систематичній та естетично досконалій реалізації цього проекту ми завдячуємо лідеру DataVox Дмитру Остапчуку.

Минулого року ми багато працювали над розвитком нового типу, навіть нової культури аналітичних матеріалів на довколополітичну тематику. В українській традиції уявлення про політичну аналітику — це суб'єктивні висновки експертів-політологів або матеріали журналістів, побудовані на інсайдерській інформації. Ми аналізували політичні процеси та моделі прийняття рішень в країні, покладаючись на об'єктивні оцифровані дані та аналіз. У низці матеріалів ми досліджували та пояснювали роботу Верховної Ради.

1. В проекті «Digital історія українського парламенту: 20 років Верховної Ради» в 5 графіках аналізували, який парламент був найбільш працелюбним, які «стосунки» були між президентами і ВРУ, яка Рада найзгуртованіша і яка найбільш продуктивна.

2. Ми з'ясували, від чого залежить ефективність депутатів, у матеріалі «Верховна Рада під мікроскопом. 10 фактів про український парламент». Наприклад, жінки й молоді, недосвідчені депутати в середньому помітно краще голосують за прогресивні законопроекти, ніж депутати — чоловіки пенсійного віку.

3. Як довго той чи інший законопроект проходить усі стадії законодавчого процесу, від чого це залежить і чи можливо прискорити цей процес — відповіді у статті «Шлях закону».

Освітні проекти

23 лектори

9 подій

101 книга в бібліотеці

Змістовна економічна дискусія, як і будь-яка інша, неможлива без освічених людей. VoxUkraine намагається цілеспрямовано підвищувати рівень економічних знань. Ми регулярно проводимо освітні заходи, на яких ґрунтовно й доступно пояснюємо як "найсвіжішу" теоретичну економіку, так і українські процеси та явища, що впливають на життя кожного.

У 2016 році ми провели 4 лекторії з мікроекономіки, регулювання монополій, людського капіталу та пенсійної реформи. Сукупно їх відвідало понад 300 осіб! Серед них підприємці, урядовці, громадські активісти та студенти. Усі матеріали є відкритими та доступними кожному на нашому каналі YouТube.

Наші лектори — визнані професіонали у своїх сферах: Володимир Лавренчук, Роман Борисенко, Інна Совсун, Тимофій Милованов, Іван Примаченко, Андрій Пивоварський, Володимир Білоткач, Андрій Коболєв, Рассел Піттман, Максим Нефьодов. Елла Лібанова, Павло Кухта, Олексій Случинський, Лідія Ткаченко.

У листопаді 2016-го VoxCheck провів масштабну конференцію «Сила слова. Відповідальність медіа та виклики-2017» за підтримки фонду «Відродження», яка зібрала на одному дискусійному майданчику західних медіаекспертів, фактчекерів та українських журналістів.

У грудні 2016-го разом з KSE ми організували велику конференцію «ВЕКТОР’17. Переломний момент економічних реформ: як утриматися на правильному шляху», мета якої — об’єктивна фіксація ситуації та визначення приоритетів на наступний рік. Користуючись концепцією “клаптикової модернізації”, побачити, яка частина економіки вкрита «острівцями реформ» та наскільки збільшиться це охоплення найближчим часом. Ми зібрали понад 250 людей, залучених у процес реформування країни, та обговорили актуальні питання монетарної політики, податкової реформи, реформи енергетичного сектору та співпраці з ЄС.

Усі відео доступні на YouTube-каналі

У вересні на запрошення PACT у рамках Гоголь-фесту ми провели економічний експеримент, метою якого було з'ясувати, чому українці так часто роблять нераціональний вибір під час політичного процесу.

Люди, їхні знання та навички є найціннішим ресурсом країни та фактором економічного розвитку. Щоб економічні знання були більш доступними, минулого року ми заснували відкриту Бібліотеку VoxUkraine. Завдяки небайдужій спільноті VoxUkraine в нашій бібліотеці зібрано понад сто видатних книжок з економіки, фінансів, бізнесу, історії та аналізу реформ. Ми заснували книжковий клуб VoxUkraine - регулярні зустрічі, де дискутуємо про ідеї з видатних книжок. Спікерами зустрічей були Владислав Рашкован, Антон Мартинов, Єгор Григоренко, Володимир Вахітов та ін.

Фінансові показники

Прозорість та відкритість — одні з наших найголовніших принципів. Ми готові відверто говорити про те, як і від кого ми отримуємо гроші та як їх витрачаємо.

Нижче структура наших надходжень і витрат у 2016 році:

Висловлюємо подяку

Міжнародним агенціям і фондам:

Компаніям:

Друзям VoxUkraine (понад 100 людей підтримали нас фінасово у 2016 році):

Томаш ФіалаАндрій ПивоварськийБорис Ложкін
Костянтин СтеценкоОлександр ПилипенкоПетро Чернишов
Павло РізаненкоГригорій ШверкВладислав Рашкован
Сергій БудкінОлексій ТаламановДмитро Юрченко
Катерина КотенкоОльга ЄрьоменкоРассел Пітман
Максим ІщенкоОлена ОсмоловськаОлексій Вітченко
Олександр ПочкунІлона СологубІгор Політикін
Гліб ЗагорійКирило КоваленкоАртур Слободенюк
Джекі ПелихСергій ПередрійАнатолій Заболотний
Ігор РешетнякРоман СисуєвЮлія Євтушенко
Ігор ЛевонюкДенис ДенисенкоОлексій Скрипник
Микола БогдюкМаксим КоляденкоВіктор Шальнев
Олександр ДецюраМарія АлексинськаІрина Кельнер
Оксана ОрищинРената ЯцкулякАнна Кравчук
Андрій ЯковенкоЄвген ФотінДенис Туров
Андрій ГибаОлександр ЧугайАндрій Левін
Ярослав ГульСергій ПотрухАртем Хлювчинський
Олексій ШуміцькийКатерина СергацковаОлексій Орешко
Богдан ПришедкоЯрослав ЄрміловПавло Шеляженко
Костянтин РябченкоІрина ЦегельникОлена Осмоловська
Федір ГречаніковДмитро БондарЮрій Газін
Євген ДубогризДенис П'ятигорецьАндрій Кожушко
Роман КаманцевКостянтин РибніковМар'ян Федоришин
Антон ВікторовичДавід БраунОлексій Пасічний
Євген КоршуновичВіталій ТомілінОлена Нізалова
Олександр РибакДенис ТеребійВладислав Гончаров
Денис СиропоршнєвЄвген КорольАндрій Немченко
Дмитро ОсиповМихайло Беловта багато-багато інших...

Команда

Все, про що ви читали вище, зробили ці люди:

Борис Давиденко, Головний редактор,
CEO

Наталя Шаповал, Керуючий редактор,
член Редколегії

Володимир Кадигроб, Радник зі стратегічних комунікацій

Дмитро Остапчук, Редактор DataVox

Ганна Карплюк, Фінансовий менеджер

Олена Шкарпова, Редактор VoxCheck

Тетяна Тищук,
Редактор проекту iMoRe

Олександр Надельнюк, Молодший аналітик

Максим Скубенко, Аналітик VoxCheck

Ксенія Алеканкіна, Комунікаційний менеджер

Юлія Малькова, Адміністратор сайту, Дизайнер

Поява, становлення та робота VoxUkraine були б неможливими без членів редколегії VoxUkraine, які pro bono приділяють цьому проекту величезну кількість часу та зусиль.

Олена Білан,
Dragon Capital

Володимир Білоткач, Newcastle University

Том Купе,
KSE

Юрій Городніченко,
UC Berkeley

Вероніка Мовчан,
IER

Тимофій Милованов, University of Pittsburgh

Денис Нізалов,
KSE

Олена Нізалова, University of Kent

Наталя Шаповал,
KSE

Алекс Нікольсько-Ржевський,
Lehigh University

Ілона Сологуб,
KSE

Олександр Талавера, Університет Свонсі

Олександр Жолудь, МЦПД

Дякуємо!

Усе, що ви побачили на сторінках звіту, здійснилося завдяки підтримці та взаємодії наших читачів, авторів, редколегії, партнерів, донорів, волонтерів і команди. Ми вдячні кожному, хто нас підтримував, надихав, читав й конструктивно критикував. Зростаюча спільнота VoxUkraine — наше велике досягнення й найбільша цінність, яка мотивує до подальших звершень. Дякуємо! Залишайтесь з нами!