САТИРА: В Україні створили церкву пса Патрона

САТИРА: В Україні створили церкву пса Патрона

21 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
286

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що в Україні створили церкву пса Патрона. У дописах прикріплюють відеодоказ, в якому чоловік буцімто у богослужбовому одязі священнослужителя та з головним убором у вигляді голови пса запрошує парафіян до церкви Святого пса Патрона. 

Утім, це вигадана новина. В Україні немає церкви Святого пса Патрона, а першоджерелом відео є гумористичний тікток-канал. 

Скриншот публікації

За ключовими словами у тіктоку ми знайшли першоджерело відео – ним виявився тікток-акаунт bratikvu. На своїй сторінці користувач публікує жартівливі відео, зокрема у богослужбовому одязі та з головним убором у формі голови пса.

Скриншоти з тікток-відео користувача bratikvu

Водночас жодне з надійних українських ЗМІ не писало про створення такої церкви. У соцмережах пса Патрона також немає подібних новин.

Раніше ми спростовували фейки про те, що в Україні піддають репресіям православну церкву Московського патріархату, щоб запровадити «неоязичництво сатанинського характеру». Також ми розвінчували міф, нібито у ПЦУ немає Томоса про автокефалію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний