САТИРА: Влада Молдови запропонувала «Газпрому» обнулити борги та взаємні претензії

САТИРА: Влада Молдови запропонувала «Газпрому» обнулити борги та взаємні претензії

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
264

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють новину про те, що президентка Молдови Мая Санду висунула пропозицію російській корпорації «Газпром» обнулити борги та взаємні претензії. Влада Молдови нібито пропонує повне перезавантаження відносин. 

Утім, це сатира – новина вигадана, а її першоджерелом є сатиричний телеграм-канал.

Скриншот допису

За ключовими словами ми знайшли першоджерело новини щодо пропозиції Маї Санду – ним виявилася публікація від 28 липня у телеграм-каналі «а вот мой яндекс кошелек». В описі до каналу автори вказують, що вони займаються публікацією пародії та фейків.

Наприкінці 2021 року російська компанія «Газпром» заявила, що Молдова накопичила борг у 709 мільйонів доларів, який необхідно погасити. Уряд Молдови не був згодний з цими оцінками, і відтак з грудня 2022 року почав купувати газ у європейських поставників, використовуючи позики інституцій ЄС.

6 вересня 2023 року міністр енергетики Молдови Віктор Парліков оприлюднив результати аудиту боргу, які спростовують заяву Москви. За словами міністра, перевірка зокрема показала, що на претензію у 276 мільйонів доларів не було надано підтверджуючих документів. Також ще на 400 мільйонів доларів платіж не підлягає стягненню, оскільки борг накопичувався дуже довго і періодично не підтверджувався Газпромом, тому вважається простроченим. Ба більше, результати аудиту вказують на те, що Молдова може подати позов проти «Газпрому» на 160 мільйонів доларів щодо розподілу доходів від транзиту природного газу. Молдовський уряд також може вимагати компенсації за те, що «Газпром» у жовтні 2022 року вирішив зменшити обсяги природного газу, що постачається до Молдови, всупереч умовам контракту. Відтак уряд Молдови пропонує виплатити «Газпрому» підтверджений борг у розмірі 8,6 мільйона доларів.

Раніше ми спростовували фейки про те, що Молдова є «чорним ринком» для збуту органів військових ЗСУ, а Україна готує провокацію з вторгненням у Придністров’я.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний