Стрибок рівня смертності, вакцина та помилки США. Коронавірусний дайджест №14 | VoxUkraine

Стрибок рівня смертності, вакцина та помилки США. Коронавірусний дайджест №14

Photo: Вікторія Веселовська, VoxUkraine
17 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
3348

На фоні безпекових засторог через розповсюдження коронавірусу (Covid-19) важливо зберігати спокій та дотримуватися правильних превентивних заходів. Щоб не піддатися паніці, необхідно отримувати актуальну та надійну інформацію щодо стану епідемії, заходів перестороги та протидії.

Реакція на пандемію

Яких помилок припустилися США

Coronavirus: Things US has got wrong – and right

На поточному тижні Сполучені Штати побили власний рекорд з максимальної кількості нових заражень на добу — 60 000. Видання ВВС проаналізувало, які помилки американської влади та громадян спричинили цю ситуацію. 

Серед них: 

  • «Відкриття» окремих штатів, коли там було надто багато активних випадків;
  • Неналежне носіння захисних масок;
  • Неналежне слідування рекомендаціям щодо заходів перестороги;
  • Погане інформування щодо вірусу та ситуації загалом. 

Наближається нова хвиля смертей

Coronavirus Deaths Are Rising Right on Cue 

The Atlantic попереджає про наближення нового стрибка смертності від коронавірусної хвороби. Спираючись на статистику захворюваності у США, вони відмічають, що вірус почав активно поширюватися серед літніх людей, які є більш вразливими до covid-19. Детальніше читайте у матеріалі. 

Вакцина

З’явилися шанси на дієву вакцину від коронавірусу

Moderna coronavirus vaccine shows ‘promising’ results in published Phase 1 study

Вакцина Covid-19, розроблена біотехнологічною компанією Moderna у партнерстві з Національним інститутом здоров’я, викликає імунну реакцію у всіх добровольців, які отримали її в ході дослідження фази 1.

Ранні результати, опубліковані в журналі «New England Journal of Medicine» у вівторок, 14 липня, показали, що вакцина викликає імунну реакцію з легкими побічними ефектами — втомою, ознобом, головним болем, болями в м’язах, болем у місці ін’єкції. 

Очікується, що в липні пройдуть випробування фази 3 — після цієї фази регулятор вирішуватиме, чи можна зробити вакцину доступною.

Модерна зазначила у прес-релізі, що, якщо дослідження пройдуть вдало, компанія зможе виготовляти приблизно 500 мільйонів доз вакцини на рік, і, можливо, до 1 мільярда доз на рік, починаючи з 2021 року. 

Імунітет до коронавірусу може виявитись короткочасним

Coronavirus: Moderna releases data from vaccine trial 

Дослідники з Kings College London у Великобританії виявили, що реакція на антитіла до коронавірусу досягає піку через три тижні після початкового виникнення симптомів, але потім починає знижуватися вже через два-три місяці, що означає, що імунітет до вірусу може бути короткочасним.

Економіка

Вплив пандемії на світову економіку

Coronavirus: the economic impact – 10 July 2020 

Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку оцінила та систематизувала втрати, які світова економіка понесла та ще понесе від коронавірусу. Статистику та прогнози можна детальніше проглянути у матеріалі. 

Китайська економіка почала відновлюватися

Coronavirus: Chinese economy bounces back into growth 

Економіка Китаю зросла на 3,2% у другому кварталі. До цього вона зазнала різкого спаду (6,8%) в перші три місяці року під час епідемії коронавірусу. Фабрики та підприємства в країні були зупинені протягом більшої частини цього періоду, оскільки Китай ввів жорсткі заходи для стримування поширення вірусу.

Однак протягом квітня-червня валовий внутрішній продукт (ВВП) Китаю почав знову зростати. Цей показник вищий, ніж прогнозували експерти, і вказує на V-подібне відновлення — різке падіння з подальшим швидким зростанням. 

Наразі уряд запроваджує цілий ряд заходів для сприяння розвитку економіки, включаючи податкові пільги.

Коронавірус та діти

Немовлята демонструють більшу резистентність до вірусу

Babies’ Mysterious Resilience to Coronavirus Intrigues Scientists 

Початкові дані говорять про те, що серед хворих на COVID-19 дуже мало немовлят. У дослідженні Центру контролю та профілактики захворювань, опублікованого у квітні, було повідомлено про 398 випадків зараження у дітей до одного року — це приблизно 0,3 відсотка всіх випадків США на той час. Крім того, більшість із цих випадків мають легкий характер: недавній огляд, опублікований в італійському журналі педіатрії, виявив, що у хворих немовлят, як правило, спостерігається лише легкий кашель, нежить або лихоманка, яка зникає через тиждень. Чому так — детальніше в матеріалі.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний