Російські Війська в Україні та Боротьба за Реструктуризацію Боргу Країни | VoxUkraine
Beta

Російські Війська в Україні та Боротьба за Реструктуризацію Боргу Країни

31 Травня 2015
FacebookTwitterTelegram
1163

Усім відомий факт присутності російських військ в Україні, який так старанно заперечується Путіним, отримав ще одне підтвердження — цього разу з боку авторитетної міжнародної організації. Тим часом найвищі посадові особи США і королева Великої Британії висловили свою підтримку Україні. Стосовно українського уряду — боротьба за реструктуризацію боргу країни триває, а колишнього президента Грузії Михеїла Саакашвілі призначено губернатором Одеської області. 

Різкі заяви США та Великобританії про підтримку України

На цьому тижні пролунали доволі різкі заяви з боку США та Великої Британії у бік Путіна. У США і президент Обама, і віце-президента Байден на початку тижня в висловили чітку підтримку Україні та засудили російську агресію.

«Ми мали нагоду обговорити ситуацію в Україні і ту дедалі агресивнішу позицію, яку обстоює Росія. І ми підтверджуємо, що НАТО – це наріжний камінь не лише трансатлантичної безпеки, а й безпеки в цілому світі”,

— сказав Обама.

Віце-президент Байден далі наголосив на тому, що США все ще розглядають можливість постачання оборонної зброї в Україну. У середу, 27 травня, під час виступу в Інституті Брукінгса у Вашингтоні, підкресливши «важливість» дебатів  щодо можливих поставок зброї в Україну, Джо Байден не соромився у своїх висловлюваннях на адресу Путіна.

Різка критика Байдена на адресу Путіна стосувалась його «жорстокої агресії» в Україні, «гіперагресивної» спонсорованої державою пропаганди та «агресивних репресій в Росії».

Ця позиція контрастує з дещо примирливим тоном державного секретаря Джона Керрі на зустрічі з Путіним в Сочі дещо раніше цього місяця. Пізніше в нашому бріфі ми зазначали, що візит Дж.Керрі змусив деяких оглядачів зробити припущення, що США іде на поступки Росії. На цьому тижні виступи Обами і Байдена спростували ці припущення.

Тим часом цього тижня на церемонії відкриття парламенту королева Великої Британії Єлизавета ІІ виголосила законодавчі плани нового уряду на наступний рік.

Серед іншого вона зазначила, що

«мій уряд надалі тиснутиме на Росію з вимогою поважати територіальну цілісність та суверенітет України і буде наполягати на повному виконанні Мінських домовленостей».

Докази присутності російської армії на сході України

Цей тиждень приніс додаткові докази безпосередньої участі російських військ на сході Україні.

Міжнародні спостерігачі, відстежуючи порушення режиму припинення вогню на сході України, повідомили в п’ятницю, що приблизно 25 миль (40 км) на південний схід від Донецька, який перебуває під контролем проросійських сепаратистів, зустріли чотирьох осіб, які були одягнені у військову форму російського зразка. Незважаючи на численні докази присутності російської армії на сході України, надані журналістами, а також Україною та її західним союзниками, у тому числі США, спостерігачі ОБСЄ раніше не повідомляли про присутність  осіб з розпізнавальними знаками російської армії.

На цьому тижні група американських аналітиків Atlantic Council опублікувала звіт «Ховаючись привселюдно: війна Путіна в Україні», в якому наведено «численні та безперечні» свідчення участі Росії у бойових діях на сході.

На цьому тижні всесвітньо відоме агентство Bloomberg  вперше написало на своїх сторінках про використання мобільного крематорію російськими силами в Україні, про що вже неодноразово згадувалось у пресі раніше. Схоже, що дані української розвідки, які були представлені попередньо,  тепер підтверджені США. За словами Джоша Рогіна з агентства Bloomberg,

«З допомогою мобільного крематорію росіяни намагаються приховати ту кількість жертв, яка загинула в цьому воєнному конфлікті на сході України. Про це сказав мені голова Комітету Палати з питань збройних сил Мак Торнберрі» .

Тим часом Путін видав указ про засекречення відомостей Міністерства оборони Росії про втрати «у мирний час» в ході проведення спеціальних операцій. Цей указ ще більше підсилює чутки, що Росії є що приховувати, наприклад, її військові втрати в Україні.

«Цей крок також збільшує побоювання за безпеку російських працівників ЗМІ та громадських активістів, які вже піддавалися переслідуванням через спроби незалежно висвітлювати конфлікт в Україні» – як пише Amnesty International.

Фінансовий фронт: битва триває

Жахлива економічна ситуація в Україні викликає певні сумніви щодо здатності уряду обслуговувати свої борги. Таке занепокоєння раз-у-раз з’являється в пресі.

За даними Financial Times

«Час спливає дуже швидко для України. Київ намагається реструктурувати близько $23 млрд міжнародних боргів. Без цього в наступному місяці він ризикує втратити свій наступний транш МВФ, і тоді єдиний варіантом залишиться оголошення дефолту».

Оскільки наближаються  крайні терміни погашення кредитів МВФ, та враховуючи посилення тиску Києва у вигляді прийняття закону про мораторій на виплату боргів, повідомляється, що група кредиторів України зробила перший крок до продуктивної взаємоприйнятної угоди. Вони домовилися продовжити терміни погашення облігацій на 10 років і зменшити кількість купонних платежів.

Уряд в Києві відхилив низку умов кредиторів і вимагає списання частини боргу. Financial Times коротко проінформувала про ці події.

Наступного тижня представники обох сторін, які беруть участь у веденні переговорів щодо реструктуризації боргу України, зустрінуться в Лондоні для подальшого обговорення угоди. Наразі  мова йтиме про реструктуризацію майже $9 млрд боргу.

Порошенко призначає колишнього президента Грузії на посаду губернатора Одеської області

Наприкінці тижня відбувались дуже цікаві події. Головна несподіванка – це призначення колишнього президент Грузії Михеїла Саакашвілі, заклятого недруга російського президента Путіна, на посаду губернатора «злачного» регіону України. Тут можна простежити певні паралелі не на користь пана Коломойського, українського олігарха і колишнього губернатора Дніпропетровської області, адже Саакашвілі замінив на посаді союзника Коломойського – Ігоря Палицю.

Одеса – це велике портове місто та ключовий регіон на півдні України. 2 травня 2014 року у місті відбулися небезпечні заворушення, в результаті яких загинуло 48 осіб. Ситуація у цьому реґіоні залишається напруженою. За даними BBC,

«З часом причини такого рішення президента Петра Порошенка стануть зрозумілішими,  але на даний момент багато хто намагається побачити певну стратегію в призначенні колишнього лідера іншої країни для управління регіоном. Саакашвілі є політичним аутсайдером з небагатьма зв’язками в Одеській області і має дещо спірну репутацію та високий рівень «активності» в тій справі, якою займається. Але він також є прозахідною, про-реформістською особистістю, дуже лояльною до пана Порошенко, — а це стане в нагоді у боротьбі з місцевими корупціонерами та впливовими політичними колами, чого наразі і хоче П.Порошенко».

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний