На фоні безпекових засторог через розповсюдження коронавірусу (Covid-19) важливо зберігати спокій та дотримуватися правильних превентивних заходів. Щоб не піддатися паніці, необхідно отримувати актуальну та надійну інформацію щодо стану епідемії, заходів перестороги та протидії.
Актуальні дані про епідемію
На цьому сайті зібрано усю актуальну інформацію щодо епідемії у цифрах. Наразі:
- Підтверджених випадків зараження у світі: 200,071
- Смертей від коронавірусу: 7,989
- Важких випадків: 5,851
- Видужали: 82,037
Усього коронавірус станом на сьогодні, 18 березня, зачепив 146 зі 195 країн. Також на сайті можна подивитися ситуацію за регіонами та навіть за великими містами.
Симуляція вірусу
Why outbreaks like coronavirus spread exponentially, and how to “flatten the curve”
Чому коронавірус зміг швидко охопити таку кількість країн, як саме він поширюється та що треба знати про його “принципи дії”? Журналіст The Washington Post Гаррі Стівенс пояснює експоненційну криву поширення коронавірусу (а також сам термін “експоненційна крива”), а також ділиться порадами, як уповільнити розповсюдження вірусу. Соціальне дистанціювання— найефективніший спосіб.
У матеріалі також можна подивитися візуальну симуляцію розповсюдження вірусу.
Письменник та програміст Кевін Сімлер запропонував свою версію симуляції. Автор підкреслює, що моделює не безпосередньо Covid-19, а лише принципи розповсюдження аналогічного вірусу. Ігрова симуляція дозволяє побачити динаміку заражень та одужань та їх швидкість.
Поради від експертів
Загальні поради
Дослідниця Нелл Вотсон виступила на Віртуальному саміті Університету Сингулярності. Саміт був присвячений темі коронавірусу. Вотсон пропонує список порад, що дозволяють знизити ризик зараження. Серед порад— як правильно дезинфікувати руки, телефон та іншу техніку, як носити маски різних типів тощо. До матеріалу також входить добірка відео з практичними порадами.
Для людей з астмою
Експерти Asthma UK and British Lung Foundation Partnership підготували список порад для людей з астмою. Серед порад— способи знизити ризик зараження, а також поради, що робити, якщо ви виявили у себе симптоми вірусу. Загалом поради такі самі, як і для всіх інших – дистанціювання від людей, миття рук та ін. Проте люди з астмою мають уважніше слідкувати за своїм здоров’ям.
Чим світ відповість на пандемію? Думка професора Кембриджського університету
Про британське моделювання розповсюдження вірусу, про порівняння з кризою 2008 року, шукаємо найкращу стратегію, яку має обрати Україна, і чи є в ній місце дефолту.
Спростування міфів
У цьому підрозділі науковці спростовують найпоширеніші міфи щодо коронавірусу. Ми дамо вам міф та висновок по ньому, а більш детально про те, чому часник не допоможе, можна прочитати за посиланням:
Міф 1. Собаки можуть розносити Сovid-19.
Неправда. Собаки не є рознощиками цього вірусу.
Hong Kong dog causes panic – but here’s why you needn’t worry about pets spreading COVID-19
Міф 2. Вітамін С може вилікувати від коронавірусу.
Неправда. Не налягайте аж надто на апельсини— вони корисні у розумних кількостях, але від Сovid-19 не захищають ніяк.
Coronavirus: it’s time to debunk claims that vitamin C could cure it
Як уникати дезінформації
7 ways to avoid misinformation during the coronavirus pandemic
Видання Poynter опублікувало матеріал з порадами, як не піддаватися дезінформації під час пандемії. Ключових пунктів сім:
- Вивчіть базову інформацію щодо хвороби— симптоми, як поширюється, на що схожа.
- Не вірте всьому, що читаєте про джерело епідемії, перевіряйте джерела. Це популярна тема для спекуляцій та поширення теорій змови.
- Перевіряйте візуальні матеріали та відео. Вони також можуть виявитися фейковими.
- Читаєте про кількість смертей? Перевірте інформацію двічі— деякі ненадійні видання можуть завищувати цифри.
- Будьте уважні: небезпеку можуть применшувати або перебільшувати. Епідемії часто стають політизованими.
- Не поширюйте інформацію про запобігання хворобі або методи лікування, не звіривши дані з офіційними джерелами, зокрема, ВООЗ або Центром контролю захворювань.
- Пам’ятайте, що вірус новий, і науковці досі працюють над його вивченням. Не хапайтеся за “альтернативні” пояснення та джерела.
Застереження
Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний