Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито що у храмі, який належить ПЦУ, замість царських воріт на іконостасі вставили ікону з псом Патроном. При цьому глава ПЦУ Епіфаній у своєму коментарі зазначив, що канонізація пса допоможе залучити до церкви більше вірян, зокрема дітей.
Утім, це неправда. Повідомлень про створення та розміщення у храмі ікони з псом Патроном немає в офіційних повідомленнях ПЦУ та її очільника. Епіфаній не давав жодних коментарів стосовно ікони.
Скриншот публікації
Новини про канонізацію пса Патрона немає у надійних україномовних та англомовних медіа, а також на вебсторінках Православної Церкви України. Так само немає коментарів стосовно ікони від очільника ПЦУ Епіфанія в його профілях у твіттері, інстаграмі та фейсбуці.
Водночас інструмент Hive Moderation, який визначає, чи створене зображення за допомогою штучного інтелекту, показує, що обидва зображення були створені штучним інтелектом з ймовірністю 99,9%.
Результати перевірки зображень у Hive Moderation
Автор поста не вказує, про який саме храм йдеться, і зворотний пошук зображень не дає результатів. Пошук за ключовими словами в українському інфопросторі також не приносить результату, хоча у випадку канонізації пса Патрона та розміщення його ікон у церквах користувачі повідомляли б про це.
Раніше ми спростовували фейки про те, що у Православної Церкви України немає Томоса про автокефалію, про недопуск парафіян на святкові служби без покаяння за російську мову, а також перемовини щодо передачі Києво-Печерської лаври Константинопольському патріархату.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний