БЕЗПІДСТАВНО: Міністр закордонних справ України вжив наркотики під час прямого ефіру

БЕЗПІДСТАВНО: Міністр закордонних справ України вжив наркотики під час прямого ефіру

29 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
304

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, де Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закурив сигарету у прямому ефірі. У російських джерелах почали стверджувати, що міністр нібито вжив наркотики та у такий спосіб підтримує їх легалізації в Україні. 

Дані заяви безпідставні. Подібну інформацію поширюють лише російські та проросійські джерела. Росія вже не вперше намагається дискредитувати Україну через нібито легалізацію наркотиків. 

Скриншот допису

Ситуація трапилася 17 лютого 2024 року, коли міністр закордонних справ перебував на безпековій конференції у Мюнхені. Тоді у прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» Дмитро Кулеба давав інтерв’ю. Він не почув запитання ведучого через проблеми зі зв’язком, тому вирішив, що «випав» з прямого ефіру та закурив. 

Російські телеграм-канали почали розповідати, що сигарета у руках Кулеби містить наркотичні речовини. Таким чином він нібито підтримує легалізацію наркотиків в Україні. Але міністр не міг їх придбати у Німеччині, оскільки там легалізація рекреаційного канабісу набере чинності лише з 1 квітня 2024 року. У формі сигарети може бути і медична марихуана, проте немає інформації про показання для її використання у Кулеби.  

Також на той момент міністр закордонних справ мав приватні зустрічі та публічні виступи чи інтерв’ю, тому навряд би вживав наркотичні засоби перед журналістами. 

В Україні не легалізовували наркотики. 13 лютого 2024 року Президент України підписав закон про легалізацію медичного канабісу. У медичному канабісі рівень тетрагідроканабінолу (основний психоактивний компонент канабісу) низький. А основний лікувальний компонент медичного канабісу — канабідіол — не має вираженої психоактивної дії. Натомість цей компонент є ефективним для лікування та полегшення симптомів багатьох захворювань. Зокрема ліки на основі медичного канабісу необхідні для людей із посттравматичним стресовим розладом, нервовими розладами, онкохворим. В Україні легалізували саме медичний канабіс, а не наркотики, тому Кулебі немає що підтримувати.  

Росія не вперше намагається скомпрометувати легалізацію медичного канабісу. Подібні фейки ми вже спростували раніше.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний