БЕЗПІДСТАВНО: Українські військові перепродали росії французькі САУ CAESAR

БЕЗПІДСТАВНО: Українські військові перепродали росії французькі САУ CAESAR

13 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1327

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють новину, нібито українські військові через посередників продають західну зброю росії, зокрема йдеться про дві одиниці французьких  САУ CAESAR. Першоджерелом є болгарське видання Bulgarian Military, у якому посилаються на французькі та українські анонімні джерела.

Утім, цьому немає жодних підтверджень.

Видання Bulgarian Military посилається на статтю проросійського видання Donbass Insider, яке пише, що зброю саме перепродали, а не захопили. Видання посилається на анонімні французькі джерела, а також проросійський телеграм-канал Рыбарь. Рыбарь пише, що дві одиниці САУ CAESAR перепродали росії за 120 тис. доларів за одиницю, хоча ринкова ціна, за його словами, сягає 7 млн євро. 

Раніше пропагандисти стверджували, що захопили дві  французьких  САУ CAESAR. Детальніше про це ми писали тут.

Доказів перепродажу французьких артустановок не наводять ні в Рыбарь, ні Bulgarian Military. Як підтвердження того, що українці перепродають зброю, використовують скриншот про продаж Javelin у даркнеті. Цей фейк ми спростовували раніше.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний