Чому Юлія Тимошенко: відповідь редколегії VoxUkraine на звинувачення в ангажованості | VoxUkraine

Чому Юлія Тимошенко: відповідь редколегії VoxUkraine на звинувачення в ангажованості

3 Жовтня 2018
FacebookTwitterTelegram
7462

Вчора на сайті VoxUkraine вийшла стаття «Не “Новий економічний курс”: пекельна суміш…», в якій наводилися приклади плагіату, самоплагіату і посилань на неіснуючі джерела, які були використані у програмі. Публікація викликала великий резонанс: її процитували десятки ЗМІ, прочитали тільки на сайті VoxUkrainе більше 15 000 осіб (для нашого нішевого сайту це дуже багато). З іншого боку, вона викликала критику різного ступеня конструктивності: від звинувачень у продажності і роботі на політичних конкурентів до зауважень у відсутності глибокої аналітики.

Що це за стаття? VoxUkraine публікує статті трьох основних типів:

  1. editorial або редакційна стаття, яку пишуть і підписують всі 16 членів редколегії; такий матеріал демонструє консолідовану позицію VoxUkraine;
  2. гостьові статті, які можуть бути написані ким завгодно: сторонніми авторами, редакторами чи співробітниками VoxUkraine. Не важливо, хто автор, важливо, щоб стаття пройшла редакторський процес peer-review – була прийнята до публікації двома членами редколегії після перевірки на наявність достатньої аргументації та логіки висновків;
  3. статті в рамках окремих проектів VoxUkraine, таких як VoxCheck, iMoRe і т.д. Ці матеріали досить типові, готуються силами постійних співробітників VoxUkraine і також обов’язково проходять редакторський процес перед публікацією.

Стаття «Не “Новий економічний курс”…» НЕ є editorial, тобто не висловлює точку зору організації. Вона також НЕ є матеріалом проекту VoxCheck, як вирішили деякі наші читачі. Авторами статті є кілька членів редколегії, які вважають, що це важлива інформація, яка повинна бути опублікована. Два інші члени редколегії (не автори) прийняли статтю до публікації.

Чому стаття стосується саме економічної програми Тимошенко?

На яку тему писати статтю – обирають автори. Ми взяли до уваги такі аргументи: пані Тимошенко – одна з кандидатів у Президенти, вона і її команда першими серед кандидатів широко презентували економічну програму, яку вони позиціонують як покроковий план розвитку української економіки і обіцяють її реалізувати в разі перемоги. Якщо Юлія Тимошенко переможе на майбутніх виборах і виконуватиме написане в програмі, її економічна політика вплине на якість життя більшості з 42 млн українців. Простіше кажучи, це важливий документ, як і програма будь-якого з основних кандидатів чи партій.

Чому стаття про якість програми, а не зміст? Знову ж, тему статті обирають автори. В даному випадку ми поділяємо бажання авторів поінформувати суспільство про те, що документ, який потенційно може стати дорожньою картою економічної політики після виборів, містить плагіат, дослівне цитування програм, запропонованих іншою партією раніше, вільне трактування досліджень іноземних учених, а також посилання на неіснуючі або неправильні джерела. Крім того, складання документу з частин досліджень різних авторів без їх переосмислення та оновлення вказує на те, що висловлені в ньому ідеї, їх аргументація, узгодженість між собою були недостатньо продумані.

Довідка.

VoxUkraine — незалежна аналітична платформа. VoxUkraine працює над дослідженнями, публікує економічний онлайн-журнал, розвиває фактчекінговий  проект VoxCheck та декілька освітніх проектів. VoxUkraine не пов’язана з українськими політичними партіями та рухами, на нашу роботу жодним чином не впливають бізнесмени/чиновники/політики.  Діяльність організації зараз фінансують сім міжнародних фондів, а також понад 500 приватних осіб (краудфандинг і благодійні внески). З деталями діяльності і фінансування можна ознайомитись у публічному річному звіті.  З політикою VoxUkraine щодо конфлікту інтересів може ознайомитись за посиланням.

Автори