Принципи редакційної політики і фінансування діяльності VoxUkraine | VoxUkraine

Принципи редакційної політики і фінансування діяльності VoxUkraine

24 Листопада 2016
FacebookTwitterTelegram
1957

VoxUkraine – незалежна аналітична платформа, заснована після Революції гідності групою висококваліфікованих економістів і юристів, що працюють в Україні і за кордоном.  За майже 3 роки роботи VoxUkraine провів більше 20 глибоких досліджень, опублікував близько 700 статей і організував десятки освітніх заходів.  Що у них спільного?    

Все, що робить команда VoxUkraine, базується на принципах об’єктивності, незалежності і прозорості. Що це означає на практиці?

Редакційна політика:

 • Визначається редакційною колегією, яка зараз складається з 13 членів. Важливі рішення приймаються колегіально.
 • Ми не платимо авторам за статті, а також не нав’язуємо їхній зміст і тональність.
 • VoxUkraine побудований за принципом відкритого блогу: автором може стати будь-хто. У нас виходили статті, що відображають полярно протилежні точки зору, від авторів з абсолютно різними політичними орієнтирами – наприклад, Тетяни Монтян і Саші Боровика.
 • Усі статті, опубліковані на сайті voxukraine.org (незалежно від авторства), проходять процес peer review (рецензування).
 • Рецензентами виступають два члени редколегії (можливе залучення експертів, якщо рецензування статті вимагає експертизи, якої не має ніхто з членів редколегії).
 • Автори обов’язково підписують заяву про відсутність конфлікту інтересів або розкривають конфлікт інтересів, якщо він існує.

Фінансування діяльності:

 • Платформа VoxUkraine не пов’язана з політичними партіями або рухами, на нашу роботу не мають впливу бізнесмени/чиновники/політики.  
 • VoxUkraine фінансується за рахунок грантів, внесків приватних осіб і коштів учасників.
 • Станом на листопад 2016-го року найбільшими донорами VoxUkraine є фонди TTF, NED, Відродження, PACT. Згідно з нашими внутрішніми фінансовими правилами, внесок одного донора (фонду або компанії) не може в середньо- і довгостроковому періоді перевищувати третини бюджету. Бюджет 2015 року можна побачити тут. У 2016-му році витрати на операційну діяльність VoxUkraine складуть близько 3 млн грн.
 • Близько 20% бюджету фінансується за рахунок внесків приватних осіб і компаній. На даний момент фінансову допомогу VoxUkraine надало більше 500 фізичних та юридичних осіб, за що ми їм щиро вдячні. Заради збереження незалежності ми обмежили максимальний розмір внеску від однієї особи – до 10% від суми річного бюджету.
 • Якщо у когось із членів редакційної колегії виникають сумніви щодо “чистоти” коштів донорів або великих внесків фізичних чи юридичних осіб, то остаточне рішення про прийняття/неприйняття коштів приймає етичний комітет. До нього входять професор, директор Інституту міжнародних відносин Лондонської школи економіки та політичних наук Ерік Берглоф, юридичний консультант Посольства США у Києві Богдан Вітвицький та професор економіки Університету Берклі Жерар Ролан.

Головною метою VoxUkraine є підвищення якості економічної дискусії в Україні. Ми також прагнемо надавати об’єктивну інформацію про реформи і ключові події, що відбуваються в нашій країні. Ми обговорюємо ідеї, а не особистостей, і публікуємо статті, які базуються на даних і фактах, а не на чутках і припущеннях.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний