ФЕЙК: Пандемія COVID-19 є прихованим планом запровадження нового тоталітарного устрою у світі | VoxUkraine

ФЕЙК: Пандемія COVID-19 є прихованим планом запровадження нового тоталітарного устрою у світі

27 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1762

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють дописи з теоріями змови про пандемію коронавірусу. У них нібито викладають зміст плану з «12 кроків створення нового тоталітарного світового порядку» під прикриттям боротьби з коронавірусом. Спростовуємо кожне з неправдивих тверджень.

Хибна теза 1. Коронавірус – грипоподібне захворювання з рівнем одужання 99,99%, а «світове закулісся» просто вигадало цей міф про небезпечний і невідомий науці коронавірус.

Коронавірус, за даними ВООЗ, уперше діагностували в Ухані (Китай) в грудні 2019 року. Його існування доведене науковими дослідженнями, а світлини геному вірусу під мікроскопом є у відкритому доступі.

SARS-CoV-2 не є штамом грипу чи формою ГРВІ. Одужують після інфікування новим коронавірусом не 99,99%, але близько 99% – справжня летальність (IFR) від нового коронавірусу коливається від 0,5 до 1%. Для порівняння – летальність від грипу значно нижча 0,1%

IFR (infection fatality ratio, дослівно – частка смертей серед заражень) – це кількість смертей від хвороби, поділена на кількість усіх інфікованих, тобто у цей показник включають як виявлених, так і невиявлених носіїв інфекції. Більше – у цій публікації.

Проте коректно порівнювати два респіраторні захворювання не лише за рівнем летальності, а й за швидкістю зараження. Коронавірус є набагато більш заразним, ніж звичайні віруси ГРЗ. Це підтверджує R0 – показник, який вказує, наскільки заразним є вірус. Наприклад, для грипу він складає 1,3; для нового коронавірусу – 1,45,7

Таким чином, більш заразний вірус при відсутності вакцини та ефективних засобів лікування і профілактики схильний поширюватися масово і неконтрольовано, перетворюючи навіть маленький відсоток летальності на значну кількість жертв що й становить його основну небезпеку відносно звичайних спалахів ГРЗ (наприклад, сезонного грипу).

Також грип є вакциноконтрольованою хворобою: щеплення від грипу уповільнюють поширення захворювання або зменшують ризик важкого перебігу хвороби. Натомість, від нового коронавірусу вакцини наразі немає. 

Хибна теза 2. Національні й місцеві локдауни запроваджують, щоб здійснити перерозподіл фінансових потоків, знищити малий бізнес та збільшити державні борги національних економік перед іноземними кредиторами.

Твердження, що локдауни запровадили спеціально для перерозподілу фінансових потоків не засновані на доказах і мають ознаки теорій змов.

Ніхто не примушує суверенні держави запроваджувати локдауни та карантин. ВООЗ публікує рекомендації щодо запровадження обмежень для сповільнення та запобігання масовому поширенню вірусу. Проте суверенне право запроваджувати та контролювати обмеження належить кожній державі.

Карантин негативно вплинув не лише на малий та середній бізнес. Закриті кордони, обмежувальні заходи та падіння споживчого попиту нашкодило і представникам великого бізнесу.

Хибна теза 3. ПЛР-тести ненадійні, а тому кількість випадків перебільшена.

ПЛР-тести є досить надійним способом тестування. Утім, оскільки ПЛР-тести можуть показати як хибно негативний, так і хибно позитивний результат, процедура встановлення діагнозу «COVID-19» передбачає проведення двох ПЛР-тестів. 

Дослідження точності ПЛР-тестів показує, що у лабораторних умовах їхня специфічність становить 96%. Тобто ПЛР-тест правильно визначає 96% незаражених людей. Однак точність може значно зменшуватися з погіршенням умов проведення тесту. Так, ПЛР-тести можуть бути ненадійними не щодо завищення, а в бік заниження виявлених випадків.

Оскільки тести можуть іноді давати хибно негативні результати, дослідники закликають не виключати інфікування пацієнта, а керуватися наявними симптомами. 

Детальніше як працює ПЛР-тест ми вже розповідали у цьому відео. Фейк про неефективність ПЛР-тестів у виявленні коронавірусу ми також неодноразово спростовували (тут, тут і тут).

Тому випадки COVID-19 не перебільшені. Учені навіть б’ють на сполох, що є підстави припускати протилежне, що багато випадків зараження в деяких країнах були не відстежені та не діагностовані через брак обладнання, лабораторій та низку інших причин. Зокрема, в Індії та Пакистані, що мають високу густоту населення та переважно живуть у багатолюдних домогосподарствах через культурні причини. У Франції та Іспанії теж є підстави стверджувати про чималу кількість невиявлених осіб через низький рівень тестування та відстежування контактів.

Хибна теза 4. Маски не захищають від коронавірусу, і до того ж є шкідливими.

Основна функція масок – обмежити поширення вірусу від зараженої особи. Тому ВООЗ рекомендує носіння масок у місцях скупчення людей, де неможливо або дуже важко відстежити зараження чи забезпечити дотримання соціальної дистанції.

Наукові дослідження свідчать, що носіння масок допомагає знизити відсоток заражень.

Маски не є шкідливими і не спричиняють інші захворювання. Ми вже спростовували фейки про шкоду масок (тут, тут і тут)

Хибна теза 5. Відстежування контактів із хворими – перша ланка цифрового контролю над людьми та скасування права на приватність. У той же час змушують встановлювати «паспорти здоров’я» та цифровий ID-паспорт, без якого неможливо буде нікуди потрапити.

Заяви про те, що в заходах боротьби з коронавірусом намагаються впровадити перші кроки тотального цифрового контролю над людьми, є типовою теорією змови.

Країни, які вдавалися до відстеження контактів людей, значно краще протидіяли поширенню хвороби й підтвердили ефективність цих заходів.

Додатки на смартфони справді допомагають державам легше відстежувати контакти людей. Проте немає доказів чи свідчень, що уряди використовують чи планують використовувати їх в інших цілях після завершення пандемії.

У медіа поширювали повідомлення про запровадження «паспортів здоров’я», або ж інакше «імунних паспортів» в Чилі та локально в Естонії, проте результати ефективності такого механізму не були оприлюднені. ВООЗ заявила про сумнівну користь від них через те, що немає доказів сталого імунітету від коронавірусу після одужання. 

Цифрова ідентифікація не має стосунку до пандемії COVID-19. Ми вже неодноразово спростовували фейки про зв’язок між коронавірусом та проектом ID2020 (тут, тут і тут)

Хибна теза 6. Випромінювання хвиль 5G зв’язку викликає зменшення кисню в крові та симптоми подібні до COVID-19 та збирає всі дані з наших мобільних пристроїв, щоб контролювати нас.

Немає доказів зв’язку між випромінюванням 5G і коронавірусом. Люди мають симптоми коронавірусу в країнах, де 5G зв’язок ще навіть не починали тестувати. Наприклад, карта покриття 5G показує, що у Франції або Індії таких технологій досі немає.

ВООЗ також підтвердило, що доказів негативного впливу 5G на здоров’я людей немає.

Частотне випромінювання не може збирати дані. Дані можуть збирати пристрої або мобільні додатки, які працюють і без технології 5G.

Ми вже спростовували фейки про зв’язок між коронавірусом і появою 5G (тут, тут і тут)

Хибна теза 7. Унаслідок погіршення здоров’я людей запровадять примусову вакцинацію, що призведе до безпліддя й втрати природного імунітету.

Вакцинування призводить до набуття організмом імунітету від конкретної хвороби, а не втрату імунітету. Природний імунітет набувається внаслідок зараження невакцинованої особи та її одужання від хвороби, проте більшість вакцино-контрольованих захворювань загрожують серйозними ускладненнями для здоров’я чи навіть смертю, тому вакцинація є альтернативою природному імунітету, оскільки дозволяє уникнути значних людських жертв в результаті неконтрольованого поширення низки інфекційних та вірусних хвороб. 

Зв’язку між вакцинацією та безпліддям дослідження не знаходять. Твердження про втрату імунітету від вакцинації теж безпідставне. Навпаки, функція вакцинації – розвиток імунітету від конкретної інфекції, і успіх у цьому доведено. Ми вже спростовували фейки про шкоду вакцин (тут, тут і тут)

Твердження про плани запровадити примусову вакцинацію не достатньо конкретне, тому коментувати його не можемо. У багатьох країнах вакцинація від деяких небезпечних захворювань є обов’язковою, а відмова загрожує високими штрафами. Результати дослідження, у якому порівняли успіхи країн із обов’язковою та рекомендованою вакцинацією, свідчать, що у країнах з обов’язковою вакцинацією від деяких хвороб, менше випадків цих захворювань. Водночас, автори дослідження застерігають, що без освіти та інформування населення щодо переваг вакцинування вводити обов’язкову вакцинацію не можна.

Хибна теза 8. Рух до безготівкової економіки означає, що держава знатиме всю особисту інформацію про фінанси кожного з нас.

Іноземні фактчекери вже перевіряли такі тези.

Хоча безготівкова економіка, очевидно, більш безпечна під час пандемії, говорити про повний перехід до безготівкових платежів не доводиться. Передусім, через те, що наразі здійснити перехід економіки на повністю безготівковий розрахунок не видається можливим. 

Валідність цифрової валюти повинна бути забезпечена відповідним регулюванням (як, наприклад, готівка має кілька рівнів захисту центрального банку від підробки). Інша причина полягає в тому, що не все населення має відповідні рахунки в банках, а відтак і спроможності для безготівкових розрахунків. За дослідженням Федерального страхового агентства США, близько 6,5% американських домогосподарств узагалі не мають рахунку в банку, 18,7% вдаються до фінансових операцій частково поза банківськими рахунками.

Дослідниця Шеллі Сантана з Гарварду коментує, що більш імовірним є економіка з меншою кількістю готівки, але не повністю безготівкова. Також вона вважає, що центральні банки переважно згодні щодо необхідності збереження безпеки даних та приватності користувачів за сценарію створення системи цифрових платежів. До прикладу, система може дозволяти цілковиту анонімність для покупок нижче $50.

Теза, що пандемія COVID-19 є вигаданою пандемією для примусового навернення людей до безготівкової економіки й контролю над фінансами кожного, немає жодного обгрунтування.

Хибна теза 9. Завершенням цього плану з нового тоталітарного порядку буде імплантація чіпів та примус до RFID.

Немає доказів того, що будь-які уряди чи міжнародні організації готуються примусово імплантувати чіпи в людей або засоби з технологією RFID (радіочастотної ідентифікації).

Радіочастотні мітки використовують, наприклад, 

  • в магазинах, складах для обліку матеріалів
  • для ідентифікації тварин в господарствах,
  • в системах доступу (домофонах) тощо.

Як імплантація чіпу, так і встановлення якогось механізму ідентифікації RFID на тіло людини, дуже важко зробити непомітно. VoxCheck уже пояснював контекст RFID із ідентифікацією людини тут.

Фейки про чіпування людей під час пандемії коронавірусу ми спростовували неодноразово (тут, тут і тут)

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний