Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Кремлівські телеграм-канали поширюють фото вуличного графіті, яке нібито розміщене на одній з вулиць в Єрусалимі. На ньому зобразили українця, який лежить у ліжку без грошей, бо їх в нього начебто забрав єврей.
Це — фотофейк. Зображення відредагували, а саме графіті поширюють переважно російськомовні ресурси.
Скриншот публікації
Зворотний пошук цього зображення в Google Images показує, що фото поширюють переважно російськомовні ресурси або англомовні, прихильні до росії.
Нам не вдалося знайти першоджерело фото та його оригінальну версію. Однак ми перевірили на предмет редагування за допомогою сервісу FotoForensics. Інструмент ELA (Error Level Analysis) виділяє яскравішим кольором елементи зображення, які змінили або додали. Так, на фото можна побачити виділеним місце, де начебто зобразили українця без грошей, а також символіку Ізраїля на одязі чоловіка поряд. Це вказує на те, що його могли додати у фоторедакторі вже поверх іншого зображення.
Результат перевірки у FotoForensics
Кремлівські телеграм-канали не вперше поширюють подібну дезінформацію. Раніше ми вже спростовували фейки, начебто графіті із висміюванням України або її політичних діячів розмістили у Німеччині, Франції, Нідерландах тощо.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний