Індекс реформ 178: Порядок функціонування MedData

Індекс реформ 178: Порядок функціонування MedData

Photo: ua.depositphotos.com / alexraths
22 Лютого 2022
FacebookTwitterTelegram
8241

Індекс реформ становить +0,2 бала за період з 17 по 30 січня 2022 року з можливих значень від -5,0 до +5,0. У попередньому раунді індекс дорівнював +0,8 бала. 

Графік 1. Динаміка Індексу реформ

Графік 2. Значення Індексу реформ та його компонентів у поточному раунді оцінювання

Порядок функціонування інформаційно-аналітичної системи MedData, +1,0 бал

Влада вирішила оцифрувати процес медичних закупівель та забезпечити їх відображення на єдиній платформі. Зокрема це стосується збору інформації від медичних закладів про їхні потреби у медичних товарах та відстеження у реальному часі залишків цих товарів у лікарнях. Постанова № 36 від 19 січня 2022 р. встановлює Порядок функціонування інформаційно-аналітичної системи MedData та має забезпечити взаємодію інформаційної системи MedData з державними електронними інформаційними системами задля якісного процесу закупівлі і  розподілу лікарських засобів та медичних виробів. MedData може використовуватися для подання заявок на закупівлі всіма медичними закладами (та ФОПами), що уклали договір про обслуговування населення з Національною службою здоров’я України.

Інформація про проєкт «Індекс реформ», перелік експертів Індексу та база даних оцінених нормативних актів доступні за посиланням.

Коментар експерта

«MedData – інформаційно-аналітична система, що розроблена ДП «Медзакупівлі України» та перебуває на його балансі. Від моменту створення у 2019 році система була гнучко адаптована під потреби підприємства. Наразі вона консолідує дані про статуси закупівельних процедур ДП «Медзакупівлі України», графіки поставок товарів за укладеними договорами, дозволяє збирати та моніторити дані про залишки закуплених нами товарів у лікарнях. Система також збирає інформацію про залишки та очікувані поставки товарів, що використовуються лікарнями для протидії COVID-19, а також про логістику та залишки вакцини від COVID-19 на складах та у місцях вакцинації. MedData також генерує інформацію про назву вакцини та виробника, тип вакцини, перелік національних і міжнародних регуляторів, які її схвалили для електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), що уможливлює генерацію сертифікату вакцинації для громадян в «Дії». 

Дані з MedData використовуються Кабінетом Міністрів України та РНБОУ для аналізу поточної ситуації та прийняття рішень щодо протидії COVID-19, а також публічно висвітлюються на власних ресурсах ДП «Медзакупівлі України» (Telegram-бот, дешборди).  

Постанова Кабінету Міністрів України від 19 січня 2022 р. № 36 по суті формалізує використання системи MedData для обміну електронними даними між ДП «Медзакупівлі України» та її користувачами (закладами охорони здоров’я та іншими структурами в сфері охорони здлров’я). Крім того це спрощує інформаційну взаємодію системи MedData з іншими державними електронними інформаційними ресурсами, для прикладу, обмін та використання даних через відкритий API. Ми вітаємо усі ініціативи, які впливають на розширення доступу громадян до відкритих та актуальних даних в такій значущій сфері як сфера охорони здоров’я».

Альона Жужа, заступниця Генерального директора ДП «Медзакупівлі України» з розвитку ІТ

Графік 3. Події, що визначали значення індексу, оцінка події є сумою її оцінок за напрямками, тому вона може перевищувати +5, або бути меншою за -5

Графік 4. Значення окремих компонентів Індексу та кількість подій

Таблиця 1. Оцінки всіх подій та прогресу реформ за напрямами

Державне управління 0,0
Державні фінанси +1,0
Закупівлі медичних товарів контролюватимуть через систему «MedData» +1,0
Монетарна система 0,0
Бізнес середовище 0,0
Енергетика 0,0

Індекс реформ призначений надавати комплексну оцінку зусиллям влади України зі впровадження економічних реформ. Індекс базується на експертних оцінках змін у регуляторному середовищі за п’ятьма напрямками: державне управління, державні фінанси, монетарна система, бізнес середовище, енергетика.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний