КОНСПІРОЛОГІЯ: Фільм «Вторгнення» передбачив надто швидку розробку неперевірених вакцин

КОНСПІРОЛОГІЯ: Фільм «Вторгнення» передбачив надто швидку розробку неперевірених вакцин

16 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
698

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють кадри з фільму «Вторгнення» (The Invasion) 2007 року, якими нібито можна проілюструвати, що людство давно готували до «пЛандемії». Для відео використали ті кадри з фільму, які нібито перегукуються з пандемією COVID-19: швидко розроблена вакцина, карантинне блокування міст, заклики до вакцинації та великі черги на неї. 

Однак не варто сприймати художній вимисел як справжній прогноз чи передвісник пандемії COVID-19. Схильність трактувати сюжети фільмів як передбачення може бути пов’язана щонайменше з двома логічними хибами: ретроспективним упередженням (hindsight bias) та евристикою доступності (availability heuristic). Першу хибу можна охарактеризувати фразою «я знав/-ла, що саме так і буде!». Це означає, що людині здається, ніби вона заздалегідь знала, яким буде результат чи що станеться. Друга хиба — це схильність перебільшувати чи применшувати ймовірність настання певних дій та результатів на основі побаченого або почутого раніше. На прикладі із фільмом «Вторгнення»: людина може вважати, що зараз справді відбувається щеплення неперевіреною вакциною, бо бачила таке раніше у фільмі. 

Жоден фільм, серіал, мультфільм чи будь-який інший художній витвір не передбачав пандемію COVID-19. Зі слова «пЛандемія» у відео виникає припущення, що пандемія була запланованою. Утім наразі доказів того, що вірус розробили в лабораторії, не виявили, а ВООЗ дотримується думки, що SARS-CoV-2 має природне походження. Американські розвідувальні агентства в доповіді, опублікованій у серпні 2021 року, вважають, що вірус SARS-CoV-2 не був розроблений як біологічна зброя. Більшість агентств схиляються до версії, що вірус виник природнім шляхом. 

Раніше ми вже спростовували те, що японський фільм «Колапс штучного інтелекту» та відеогра «Marvel’s Spider-man» є доказами спланованої пандемії. Також ми писали, що в мультсеріалі «Сімпсони» та корейському серіалі «Теріус у мене за спиною» не передбачали пандемію COVID-19.

До слова, наприкінці фільму «Вторгнення» вченим вдається подолати вірус та побороти пандемію саме завдяки вакцинації. Це творці фейку, очікувано, опустили. Натомість показали лише кадри з початку кінострічки, де вакцинацію проводили лише задля зараження позаземним вірусом, який поступово захоплював свідомість землян.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний