КОНСПІРОЛОГІЯ: Пандемія коронавірусу, війна в Україні та майбутній голод свідчать про прихід вершників Апокаліпсису

КОНСПІРОЛОГІЯ: Пандемія коронавірусу, війна в Україні та майбутній голод свідчать про прихід вершників Апокаліпсису

27 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
901

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі Остап Стахів поширює інформацію про те, що коронавірус, війна в Україні та майбутній світовий голод є рівнями однієї системи. В інших своїх відео Стахів називає їх «вершниками Апокаліпсису»: перший білий вершник нібито уособлює коронавірус та пандемію, другий вершник забирає мир із землі, а третій вершник несе голод.

Скриншот допису

Утім, тези Остапи Стахіва містять ознаки теорій змов. 

Остап Стахів — активіст, блогер і, як він сам себе називає, «вільний журналіст» та засновник руху «Права людини». Активно поширює теорії змови про «шкоду» 5G, масок і карантину, називає пандемію спланованою, а вакцини від коронавірусу – небезпечними. VoxCheck раніше спростовував його фейки та маніпуляції. Про решту українських антивакцинаторів читайте в нашій статті про інфодемію.

«Чотири вершники Апокаліпсису» — збірна назва чотирьох персонажів з шостої глави Одкровення Івана Богослова, останньої з книг Нового Заповіту. Вершники Апокаліпсису з’являються в світі по черзі після руйнування відповідної печатки книги Одкровення. Бог прикликає їх і наділяє силою сіяти святий хаос і руйнування у світі. Вершники розрізняються за мастю своїх коней та несуть кожен інше лихо. Теологи та релігієзнавці не мають одностайної думки, що саме уособлює кожен з вершників, що сприяє частій згадці вершників у конспірологічних теоріях. 

Вірус SARS-CoV-2 — справжній, пандемія COVID-19 реальна, а вакцинація є ефективним шляхом її подолання 

Більшість вчених, а також ВООЗ схиляються до думки, що вірус виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин. Розповсюдження вірусу призвело до розвитку пандемії. Для її подолання низка фармацевтичних компаній паралельно працювали над розробленням вакцини. Найбільш ефективною у клінічних дослідженнях виявились РНК-вакцини Pfizer та Moderna. РНК-вакцини стимулюють вироблення антитіл, що запускають імунну реакцію організму і зв’язують патоген. Вони безпечні, не містять наночастин, графену чи інших об’єктів, не змінюють ДНК людини.

Незважаючи на те, що фокус уваги світової спільноти змістився, пандемія COVID-19 продовжується: станом на червень 2022 року у світі зафіксовано 540 млн випадків захворювання та 6,3 млн померлих. Майже 40% населення не отримали жодної дози вакцини. У Африці двома дозами вакциновано лише 18%, однією дозою — 5%.

Гуманітарну продовольчу кризу спровокувала росія, розпочавши повномасштабне вторгнення в Україну — провідного експортера зерна

За даними Міністерства сільського господарства США, на Україну припадає 12% світового експорту кукурудзи, 9% експорту пшениці, 46% експорту соняшникової олії. Перебої з постачанням із регіону Чорного моря вплинули на загальну глобальну доступність продовольства.

Військово-морські сили рф протягом чотирьох місяців блокують чорноморські порти України. Через це більше 20 млн тонн зерна неможливо відправити на експорт, адже  близько 90% експорту зерна здійснювалося саме через порти. Зараз уся агропромислова галузь України та країни Європи активно працюють над налагодженням альтернативних шляхів збуту.  

Експортні поставки здійснюються переважно за рахунок залізниці, однак її пропускна здатність вдесятеро менша за портову. В Україні більш габаритні вагони та ширші колії, тому їх потрібно або адаптувати, або перевантажувати зерно у підходящі вагони. 

До того ж залізничними шляхами курсують не тільки зерновози, а й інші вантажі, здійснюються пасажирські перевезення. У результаті формуються черги на 18-20 діб. Такими темпами зерно вивозитимуть із України 3 роки — і йдеться лише про те, що вже зараз відкладено на експорт. 

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організаціїї ООН, світові ціни на продукти харчування та корми можуть зрости на 8-20% внаслідок війни росії проти України. За оцінками щорічного Global Hunger Index, до російського вторгнення 47 країн, переважно з Африки та Азії, серйозно страждали від голоду. Лише за два роки кількість страждаючих від голоду людей зросла більш ніж на 200 мільйонів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний