Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У відео від 2 червня 2022 року Остап Стахів, посилаючись на заяву представника Програми розвитку ООН, стверджує, світові еліти готують штучний дефолт. Дефолт не пов’язаний із світовою кризою, а потрібен для того, щоб «зігнати людей у концтабори». Також автор каже, що незабаром у людей відберуть еквівалент грошей, зокрема в Україні збираються ввести електронну гривню.
Однак це — конспірологія. Можливий дефолт у деяких країнах здебільшого пов’язаний із кризою, що виникла внаслідок пандемії та російсько-української війни. У людей не будуть відбирати еквівалент грошей.
Остап Стахів — активіст, блогер і, як він сам себе називає, «вільний журналіст» та засновник руху «Права людини». Активно поширює теорії змови про «шкоду» 5G, масок і карантину, називає пандемію спланованою, а вакцини від коронавірусу – небезпечними. VoxCheck раніше спростовував його фейки та маніпуляції. Про решту українських антивакцинаторів читайте в нашій статті про інфодемію.
Стахів неправильно інтерпретує слова Акіма Стайнера (Achim Steiner,) керівника Програми розвитку ООН. Насправді 24 травня 2022 року Стайнер казав, що внаслідок продовольчої, енергетичної, фінансової криз, які погіршилися на тлі російського вторгнення в Україну, понад 70 країн можуть опинитися на межі дефолту.
Глобальна економічна почалася ще в 2020 році після поширення COVID-19 та введення карантинних обмежень. Російсько-українська війна ускладнила вирішення кризи. По-перше, через морську блокаду Україна не може тими ж темпами експортувати аграрну продукцію, що відображається на продовольчій безпеці світу. По-друге, все більше країн відмовляються від російських енергоносіїв (нафти, газу, вугілля), у результаті чого зростають ціни на паливо.
Введення електронної валюти не призведе до зникнення грошей, новий вид валюти стане лише одним із можливих способів розрахунку. Арсен Макарчук, глава Департаменту стратегії і розвитку, Нацбанку заявляв, що українську цифрову валюту введуть в обіг приблизно наприкінці 2022 року. Е-гривню розробляють на базі технології блокчейн, вона може бути альтернативою звичним засобам платежів (готівці, платіжним карткам) та обмінюватися на готівкові або безготівкові гроші у співвідношенні 1:1. Транзакції з е-гривнею можуть здійснювати онлайн за допомогою комп’ютерів та мобільних девайсів.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний