МАНІПУЛЯЦІЯ: Україна взяла в кредит 1,5 млрд дол на зарплати чиновникам

МАНІПУЛЯЦІЯ: Україна взяла в кредит 1,5 млрд дол на зарплати чиновникам

29 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1895

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

Блогер Остап Стахів заявляє, що Володимир Зеленський витратить 1,5 млрд долкредиту від Світового банку на зарплати чиновникам. 

Це маніпуляція. 1,49 млрд дол підуть не тільки на зарплати державних службовців, а й на зарплати працівників загальноосвітніх закладів.

Остап Стахів — активіст, блогер і, як він сам себе називає, «вільний журналіст» та засновник руху «Права людини». Активно поширює теорії змови про «шкоду» 5G, масок і карантину, називає пандемію спланованою, а вакцини від коронавірусу – небезпечними. VoxCheck раніше спростовував його фейки та маніпуляції. Про решту українських антивакцинаторів читайте в нашій статті про інфодемію.

Ще у квітні Світовий банк надав пропозицію Уряду України для старту підготовки нового інвестиційного проєкту з підтримки надання державних послуг в Україні. Він отримав назву «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні». У рамках Проєкту Україна мала отримати позику у розмірі 1,492 млрд дол.

Угоду зрештою підписали 9 червня Міністр фінансів України Сергій Марченко та Регіональний директор Світового банку Аруп Банерджі. «Кошти будуть спрямовані на відшкодування видатків держбюджету, здійснених для забезпечення оплати праці працівників державних органів та бюджетних установ освітньої сфери, як на національному, так і регіональному рівнях», — повідомили у Мінфіні. Отже, позику витратять не тільки на зарплати чиновникам.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний