НЕПРАВДА: США планують витратити $22,5 млрд для встановлення тотального контролю над людьми

НЕПРАВДА: США планують витратити $22,5 млрд для встановлення тотального контролю над людьми

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
993

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У відео від 9 травня 2022 року Остап Стахів поширює інформацію про підготовку США до пандемії COVID-19. Він стверджує, що Білий дім пропонує виділити $22,5 млрд для підготовки до нової хвилі захворювання восени 2022 року. За словами Стахіва, ці кошти підуть на закупівлю відеокамер та інших систем стеження за людьми. На його думку, світ будуть «далі вкидувати в пандемію» для того, щоб ввести тотальне електронне стеження.

Остап Стахів — активіст, блогер і, як він сам себе називає, «вільний журналіст» та засновник руху «Права людини». Активно поширює теорії змови про «шкоду» 5G, масок і карантину, називає пандемію спланованою, а вакцини від коронавірусу – небезпечними. VoxCheck раніше спростовував його фейки та маніпуляції. Про решту українських антивакцинаторів читайте в нашій статті про інфодемію.

Однак Стахів неправильно інтерпретує новину про кошти, які планували виділити для реагування на пандемію. По-перше, Конгрес США вже обговорює значно меншу суму —  $10 млрд. По-друге, ці кошти мають витрачатися насамперед на вакцинацію, закупівлю медичних препаратів, проведення досліджень, а от закупівлі систем спостереження за людьми в цьому фінансовому пакеті немає.

Адміністрація президента США пропонувала Конгресу виділити додаткові $22,5 млрд для боротьби з пандемією COVID-19 ще з 2 березня 2022 року. Ці кошти мали би піти на:

  • закупівлю медичних препаратів, а саме антивірусних засобів, моноклональних антитіл, профілактичних засобів для ВІЛ-інфікованих, вакцин проти COVID-19 ($12,2 млрд);
  • закупівлю тестів для виявлення COVID-19 та розвиток лабораторій ($2 млрд);
  • дослідження для розробки нових вакцин проти COVID-19 ($1,5 млрд);
  • надання послуг з тестування, лікування та вакцинації для тих, хто має проблеми з медичним страхуванням ($1,5 млрд);
  • відстеження варіантів коронавірусу та розширення можливостей Центрів з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) для проведення досліджень ($1,05 млрд);
  • міжнародну допомогу: закупівлю вакцин, тестів, медичного обладнання для інших країн, гуманітарну допомогу для найвразливіших верств населення ($4,25 млрд).

4 квітня стало відомо, що сенатори США досягли компромісу про пакет на суму $10 млрд замість $22,5 млрд. Законотворці повністю виключили міжнародну допомогу з цього пакету та скоротили фінансування решти напрямків. Станом на 18 травня Конгрес досі не схвалив пакет допомоги, зокрема через позицію президентської адміністрації, яка закликає збільшити фінансування для кращого забезпечення вакцинами, тестами, ліками.

Таким чином, ні в пропозиціях Конгресу, ні в пропозиціях президента США не йдеться про встановлення «тотального спостереження». Програма охоплює лише медичні та гуманітарні питання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний