НЕПРАВДА: Законопроєкт №5547 дозволить проводити примусові клінічні експерименти над українцями

НЕПРАВДА: Законопроєкт №5547 дозволить проводити примусові клінічні експерименти над українцями

27 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
2808

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У відео, опублікованому 25 липня 2022 року, Остап Стахів поширює інформацію про законопроєкти у сфері охорони здоров’я. Він стверджує що завдяки законопроєкту №5547 фармацевтична індустрія зможе примусово проводити експерименти над українцями, а законопроєкт №4142 дозволить обмежити права українців на вільне пересування.

Однак Остап Стахів хибно тлумачить зміст згаданих законопроєктів.

Остап Стахів — активіст, блогер і, як він сам себе називає, «вільний журналіст» та засновник руху «Права людини». Активно поширює теорії змови про «шкоду» 5G, масок і карантину, називає пандемію спланованою, а вакцини від коронавірусу – небезпечними. VoxCheck раніше спростовував його фейки та маніпуляції. Про решту українських антивакцинаторів читайте в нашій статті про інфодемію.

Метою законопроєкту №5547 є наближення українського законодавства щодо лікарських засобів до норм Європейського Союзу. Також у проєкті пропонують удосконалити регулювання з питань виробництва та реєстрації ліків, клінічних випробувань, контролю якості, торгівлі ліками тощо.

У цьому законопроєкті не пропонують змусити українців брати участь у клінічних випробуваннях фармацевтичних компаній. Навпаки, у тексті йдеться про те, що учасником випробувань можуть стати лише добровольці, які надають письмову згоду (у випадку дітей потрібна ще згода батьків або їхніх законних представників). До речі, за чинним законодавством України для участі в клінічному дослідженні теж потрібна письмова згода людини.

Крім того, законопроєкт передбачає  збереження чинних норм: клінічні дослідження можна буде проводити лише у випадку, коли їхня очікувана користь для суспільного здоров’я вища за можливі ризики. Випробування можуть припинити, якщо виникає загроза здоров’ю учасників дослідження, якщо порушуються етичні норми при дослідженнях або якщо ефективність лікарських засобів є недостатньою чи взагалі відсутня.

Раніше VoxCheck спростовував дезінформацію про законопроєкт №4142. Насправді законопроєкт не позбавляє права на вільне пересування та не вводить примусові щеплення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний