ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Грошова допомога від уряду ЄС для людей передпенсійного та пенсійного віку

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Грошова допомога від уряду ЄС для людей передпенсійного та пенсійного віку

11 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
899

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що уряд ЄС створив проєкт для людей передпенсійного та пенсійного віку. Стверджують, що особа зможе отримувати до 200 євро на день за умови участі в програмі. Кошти нібито виділяє фонд «Provision Fund», створений задля забезпечення різних категорій населення. Автори допису пропонують зареєструватися у програмі від фонду за посиланням. 

Утім, фонд «Provision Fund» із США є неурядовою організацією, а програми з виплатами до 200 євро на день людям передпенсійного та пенсійного віку не існує. 

Скриншот допису

По-перше, в описі фонду у фейсбуці є посилання на сайт компанії Ven Commerce Ltd, яка не має жодного відношення до фонду. Ven Commerce Ltd займається ІТ-послугами та ІТ-консалтингом і не має жодного відношення до фінансової підтримки людей передпенсійного та пенсійного віку.

По-друге, ми не знайшли фондів із назвою «Provision Fund» в ЄС. Проте фонд «Provision Fund» існує у США, але він не фінансується державою. Представники фонду визначають його як добровільну, благодійну та громадську організацію. Метою фонду є створення додаткового фінансування для жителів округу Шеридан, штат Вайомінг, у сферах, які не мають достатнього фінансування від уряду. Серед таких сфер — дошкільна освіта, парки та зони відпочинку, а також послуги з догляду за людьми похилого віку. Серед проєктів організації немає таких, які б пропонували виплати для людей передпенсійного та пенсійного віку.  

У чому полягає шахрайство?

Фейсбук-спільноту, у якій поширили допис, створили за декілька днів до публікації допису про фінансову допомогу. Аби збільшити кількість підписників, шахраї поширили неправдиву інформацію, яка пов’язана з отриманням коштів.

Коментарі про успішне отримання грошей

У майбутньому ця спільнота може змінити фото, видалити всі попередні записи, зокрема і про грошові подарунки, і використовуватися для просування брендів — магазинів чи публічних сторінок.

У відповідях на коментарі автори допису також надають посилання для реєстрації у програмі фонду, утім наразі сайт не працює

Інформацію про фінансову допомогу до 200 євро на день для людей передпенсійного та пенсійного віку поширюють ще дві фейсбук-спільноти. В описі спільноти «Eu Today» є посилання на видання «Eu Today», яке не має жодного відношення до фонду «Provision Fund». В описі іншої фейсбук-спільноти «Наши в Европе» також є посилання на компанію «INE», яка надає ІТ-послуги та займається ІТ-консалтингом та не має жодного відношення до фонду. 

Раніше ми вже викривали інші шахрайські дії:

  • грошова допомога для українців нібито у зв’язку з енергетичною ситуацією у країні;
  • грошовий подарунок начебто від «Нової Пошти» до 8 березня;
  • фінансова допомога нібито від Укрпошти та Нової Пошти у розмірі 5000 гривень. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний