Що читати на травневих святах? | VoxUkraine

Що читати на травневих святах?

Photo: ua.depositphotos.com
8 Травня 2017
FacebookTwitterTelegram
2328

Втомились відпочивати? Мізки нудьгують без змістовного контенту? Ми вам допоможемо: згадаймо найкращі статті VoxUkraine (на думку читачів) за останні місяці.

1. Українська катастрофа: в країні немає значної групи людей, чиї доходи зросли з 1989 року 

(Автор: Сергій Гурієв, головний економіст ЄБРР)
Європейський банк реконструкції і розвитку провів масштабне дослідження Transition Report 2016-2017, в якому дуже детально вивчив, як перехід до ринкової економіки в різних країнах позначився на більшості жителів: їхньому добробуті, рівні задоволеності життям і навіть зрості. Представляти дослідження в Україні приїхав головний економіст ЄБРР Сергій Гурієв. VoxUkraine записав його лекцію, яка проходила 23 листопада в Київській школі економіки.

2. Мораторій на землі с/г призначення для чайників і не тільки…

(Автори: Денис Нізалов, Катерина Івінська, Сергій Кубах, Олег Нів’євський – Проект «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні»)
Мораторій без перебільшення є чи не найгучнішим та найпроблемнішим питанням, яке супроводжує земельну реформу в Україні. За 15 років своєї історії мораторій став предметом багатьох політичних маніпуляцій, які породили стійкі міфи, однак відсунули далеко на задній план сам предмет дискусій. У результаті такі прості запитання, що саме є предметом мораторію, якої кількості земель та громадян воно стосується, які транзакції відбуваються із сільськогосподарськими землями за умов мораторію, – викликають неоднозначні відповіді навіть серед експертів. У цій статті ми надаємо – вичерпний огляд нинішньої ситуації: кого і чого стосується мораторій, а також які  формальні транзакції  відбуваються з землями під час дії мораторію.

3. Погані рішення: Як побудувати найбіднішу країну Європи

(Автори: Дарина Марчак, Микола Мягкий, Олександр Ярощук. За участю: Любомира Романіва та Анни Гусак)

Україна – бідна країна, невиправдано бідна. За даними Світового банку, в 2015-му на одного українця припадало $7 450 валового доходу (за ПКС) – це менше, ніж на жителя Іраку, Монголії, Албанії та ще 109 країн. Але куди гірше не розмір показника, а його динаміка. За 25 років цей показник погіршився на 23 відсоткові пункти, а країна скотилася з 55 місця на 112. Всі сусіди України, за винятком Молдови, виявилися набагато успішніші в економічному плані. Чому? VoxUkraine знайшов і вивчив сім найбільш шкідливих і деструктивних рішень українського уряду і депутатів за 25 років незалежності.

4. Невидимі зв’язки: кому належить банківська система України

(Автор: Дмитро Остапчук, редактор DataVox)

В современном финансовом мире идет непрекращающаяся борьба – между теми, кто стремится спрятать деньги и активы и теми, кто старается их найти. Центробанки один из ключевых игроков в команде тех, кто ищет. Они борются с отмыванием денег (anti-money laundering), утаиванием “серых” транзакций (related-party lending), сокрытием прав собственности (ultimate beneficial ownership). Перечисленные задачи нетривиальны и требуют соответствующих методов решения. В этой статье, мы предлагаем читателям детальный анализ всей сети собственников украинских банков. Сеть собственников – это своеобразная прокси-сеть (сеть-посредник) c помощью, которой можно “вскрыть” (хотя бы частично) “серые” схемы и транзакции (напрмер, кредитование аффилированных с акционером компаний).

5. Україна та МВФ: час покидати рятівні обійми?

(Автор: Олена Білан, член редакційної колегії VoxUkraine)

У сучасному фінансовому світі не припиняється боротьба між тими, хто прагне сховати гроші і активи і тими, хто намагається їх відшукати. Центробанки – один з ключових гравців у команді тих, хто шукає. Вони борються з відмиванням грошей (anti-money laundering), приховуванням “сірих” транзакцій (related-party lending), приховуванням прав власності (ultimate beneficial ownership). Перераховані завдання нетривіальні і вимагають відповідних методів вирішення.

У цій статті ми пропонуємо читачам детальний аналіз всієї мережі власників українських банків. Мережа власників – це своєрідна проксі-мережа (мережа-посередник) за допомоги якої можна “розкрити” (хоча б частково) “сірі” схеми і транзакції (наприклад, кредитування афілійованих з акціонером компаній).

6. Чотири кроки до звільнення України, або План приборкання українських олігархів

(Автори: Ніл А. Абрамс, Каліфорнійський університет в Берклі, М. Стівен Фіш, професор політології Каліфорнійського університету в Берклі)

Наш рецепт приборкання українських олігархів може видатись радикальним. Але в ньому немає нічого нового. Навіть у Європі  Раннього нового часу молоді держави приборкували пожадливі еліти й корумпованих меркантилістів, позбавляючи їх економічних привілеїв, наймаючи компетентних адміністраторів, а також, при потребі, вдаючись до примусу. Україні буде нелегко пройти цей шлях, але це можливо. Перше, що потрібне – вибір українського народу.

Натхнення вам напередодні робочого тижня!

Головне фото depositphotos.com/SIphotography

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний