Сила слова. Відповідальність медіа та виклики 2017 | VoxUkraine

Сила слова. Відповідальність медіа та виклики 2017

24 Жовтня 2016
FacebookTwitterTelegram
1325

17 листопада 2016 в Києві пройшла конференція VoxUkraine “Сила слова. Відповідальність медіа та виклики-2017” за підтримки Міжнародного фонда “Відродження”.

Довіра читача – головний актив медіа, який українські ЗМІ стрімко втрачають. Війна на Сході України, масована пропаганда агресора, безліч внутрішніх соціально-економічних проблем виявилися непідйомними темами для багатьох наших медіа. Надмірна емоційність і відсутність уваги до фактів – інша проблема не тільки для українських, а й для світових ЗМІ.

Хто і як повинен формувати стандарти журналістики під час конфлікту? Як журналістам говорити про війну? Чому виникає самоцензура і як протистояти цензурі з боку влади або власників ЗМІ? Що таке коректний підхід до роботи з фактами? Як ефективно впровадити фактчек в роботу редакції і як він впливає на політику країни на прикладі Великобританії та США?

Відповіді на ці питання шукали медіа-практики і теоретики із США, Великобританії, Швеції та Польщі разом з кращими журналістами і редакторами України. Конференцію відвідали 90 представників медіа та громадських активистів з усіх куточків України.

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

ФОТОГРАФІЇ

Ендрю Хоскінс: “Фотографія – найміцніший засіб передачі інформації в журналістиці. І разом з тим в наш цифровий вік, коли безліч зображень воєн і катастроф стали доступними, чи впливають вони на медіа, політиків і суспільство, як раніше? На жаль, далеко не завжди ”

Петро Шуклінов: “Журналістики в Україні немає, а рекламний ринок дуже слабкий”

Олексій Мацука: “Сьогодні журналіст в Україні – не носій діалогів і компромісів, а рушійна сила своєї точки зору, своєї “мега-важливої” позиції. Журналісти повинні відректися від самоцензури і зняти табу з спірних тем”.

Джек Вернер: “Ми живемо в захоплюючий час, і той факт, що кожен може розповісти свою історію (в соцмедіа – прим. Ред) – це добре. Але коли неправда поширюється і формує наш погляд на світ, хтось повинен втрутитися. Хтось, хто навчений перевіряти факти, для кого це професійний обов’язок. Тобто фактчекер”.

Лорі Робертсон: “Не зважаючи на перемогу Дональда Трампа або Брекзіт, робота фактчекеров аж ніяк не марна. Наша мета – не змінити політичні уподобання наших читачів, а надати їм факти. В ході президентської кампанії в США ми перевірили сотні заяв кандидатів, і попит на нашу роботу був дуже високий “

Учасники:

  • Лорі Робертсон, редактор першого фактчек-проекту в світі FactCheck.org (США)
  • Ендрю Хоскінс, автор книги “Війна і медіа”, професор університету Глазго (Великобританія)
  • Джек Вернер, журналіст, фактчекер, переможець репортерської премії “Великий приз-2014” за створення фактчек-проекту Viralgrangranskaren (Швеція)
  • Брендан Хоффман, фоторепортер The New York Times (США)
  • Анджей Миколаєвський, со-організатор фактчек-проекту Demagog.pl
  • Петро Шуклінов, редактор ЛІГА.net (Україна), лауреат Другої національної премії журналістських розслідувань та спеціальних репортажів
  • Ігор Корховий, директор FactCheck.com.ua
  • Олена Шкарпова, редактор VoxCheck, колишній журналіст Forbes Україна (Україна)
  • Руслан Дейниченко, редактор та співзасновник проекта StopFAKE
Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі