Twitter-Аккаунти Українського Уряду: Що Змінилося Після Публікації | VoxUkraine

Twitter-Аккаунти Українського Уряду: Що Змінилося Після Публікації

17 Квітня 2015
FacebookTwitterTelegram
2019

Близько тижня тому Voxkraine та “Українська правда” опублікували статтю, у якій наголошується важливість активної комунікації уряду та її значуща роль у формуванні громадської думки. Також, були наведені приклади некомпетентного адміністрування Twitter-аккаунтів кількох українських міністерств. З того часу ми помітили позитивні зміни.

Декілька міністерств “почистили” сторінки в Twitter та значно збільшили кількість своїх послідовників. Однак окремі міністерства так і не стали користувачами Twitter. Більш того, Міністерство регіонального розвитку приєдналось до числа тих, хто не має сторінки в Twitter, нещодавно видаливши свій аккаунт. Можна тільки здогадуватись, яким чином ці міністерства планують розробляти та втілювати реформи, ігноруючи один із найбільш потужних засобів комунікації.

Близько тижня тому онлайн-ресурс “Українська правда” опублікував статтю про те, як “щебечуть” українські міністерства на своїх сторінках у Twitter. Англійська версія цієї статті пізніше була опублікована на порталі VoxUkraine. У статті наголошується важливість активної комунікації уряду та її значуща роль у формуванні громадської думки. Також, були наведені приклади некомпетентного адміністрування Twitter-аккаунтів деяких українських міністерств.

У цій статті ми описуємо зміни, які відбулися з Twitter-аккаунтами представників українського уряду після публікації першої статті на цю тему, а також розглядаємо популярність окремих сторінок у Twitter.

Того ж дня, коли була опублікована стаття на УП, Міністерство регіонального розвитку видалило свою персональну сторінку в Twitter (див. скріншот нижче). На веб-сайті міністерства й досі розміщено це неробоче посилання. Цікаво, що це міністерство вирішило видалити свою сторінку замість того, щоб її покращити.

Декілька міністерств “почистили” та оновили свої сторінки в Twitter. Міністерство інформаційної політики зверталось до редакції “Української правди” для з’ясування певних деталей.

301

Міністерство освіти та науки не внесло жодних змін у свій Twitter-аккаунт. Останнє повідомлення на його сторінці датоване 14 вересня 2011 року, хоча на веб-сайті міністерства активно висвітлюються всі новини.

Таблиця 1. Зміна часового поясу та основної мови в параметрах користувача міністерствами

insurance concept

Ми спостерігаємо деякі позитивні зміни. Наприклад, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство інформаційної політики, Міністерство інфраструктури та Міністерство юстиції змінили часовий пояс на “Київ”. Міністерство інфраструктури та Міністерство інформаційної політики змінили мову профілю з російської на українську.

Таблиця 2. Зміна кількості послідовників, підписувань на інші сторінки та твітів

insurance concept

Декілька міністерств значно збільшили кількість своїх послідовників. Наприклад, кількість послідовників Міністерства аграрної політики зросла на 39, тобто майже на 40%. Більш ніж по 400 нових послідовників підписалися на сторінки Міністерства закордонних справ та Міністерства внутрішніх справ.

Багато міністерств переглянули сторінки інших користувачів, на які вони підписані. Зокрема, Міністерство інфраструктури істотно “почистило” свої підписування. Міністерство інформаційної політики збільшило кількість своїх підписувань на сторінки інших користувачів на 34% і активніше користується своєю сторінкою в Twitter. Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство фінансів, Міністерство закордонних справ, Міністерство інформаційної політики та Міністерство юстиції теж дещо збільшили кількість підписувань на сторінки інших користувачів. Також, міністерства “відписалися” від деяких, але не всіх, сумнівних сторінок.

Рисунок 1. Відсоток “ретвітів” у період з 6 лютого по 10 квітня 2015 року

?????????????????

Міністерство закордонних справ посідає перше місце за кількістю “твітів”. У період з 6 лютого по 10 квітня 2015 року на його сторінці було опубліковано 3 170 повідомлень. Проте, 84% з них складають так звані “ревіти” (це повідомлення, згенеровані іншими користувачами). Міністерство фінансів написало найменше повідомлень на своїй сторінці в Twitter – за останні 2 місяці там було опубліковано тільки 6 нових постів. Міністерство аграрної політики, Міністерство екології, Міністерство інфраструктури та Міністерство юстиції розміщують тільки власні повідомлення.

Таблиця 3. Відсоток найпопулярніших користувачів, чиї повідомлення активно копіюють або “ретвітять”

?????????????????

Найбільш популярним серед українських міністерств є користувач @poroshenko, що має 177 “ретвітів” за останні 2 місяці. Наступна у рейтингу – @APUkraine (166), на третьому місці @YPerebyinis(154), Голова департаменту інформаційної політики МЗС. Міністерство закордонних справ частіше “ретвітить” повідомлення користувачів @YPerebyinis та @DmytroKuleba , ніж повідомлення очільника міністерства (@PavloKlimkin).

Рисунок 2. Кількість власних “твітів” на тиждень з 6 лютого по 10 квітня 2015 року

?????????????????

Міністерство закордонних справ має найвищу кількість власних повідомлень за період до початку квітня 2015р. Останнім часом Міністерство внутрішніх справ та Міністерство економіки значно збільшили кількість створюваних ними повідомлень, і сьогодні разом з МЗС входять до трійки найбільших “ньюсмейкерів”. Міністерство інфраструктури також збільшило свою активність у Twitter, і зараз наближається до лідерів.

Рисунок 3. Частка власних “твітів” на тиждень з 6 лютого по 10 квітня 2015 року

?????????????????

За статистикою до квітня 2015р., найбільш активно розміщували власні повідомлення МЗС та МВС – вони продукували 50-60% повідомлень, створених за тиждень усіма українськими міністерствами. На початку квітня Міністерство економіки істотно збільшило свою Тwitter-активність, розмістивши близько чверті повідомлень за перший тиждень квітня. Міністерство інфраструктури теж збільшило свою Тwitter-активність (наприклад, минулого тижня 15% усіх міністерських “твітів” були створені Мінінфраструктури).

  Рисунок 4. Частка “ретвітів” своїх власних повідомлень з 6 лютого по 10 квітня 2015 року

?????????????????

Звісно, не тільки кількість “твітів”, але і їх популярність відіграє свою роль. Розглянемо кількість “ретвітів” кожного повідомлення (“твіти”, які не поширювались, можна вважати “непопулярними”). На рисунку 4 показано частку “ретвітів” у розрізі міністерств. Найвагоміша частка, а саме, близько 50% усіх “ретвітів” власних повідомлень, припадає на Міністерство закордонних справ, далі іде Міністерство внутрішніх справ. Істотно покращилась ситуація з “ретвітами” повідомлень Міністерства економіки. Список 20 найпопулярніших повідомлень, які поширювались у мережі, показано в Таблиці 4. На жаль, їхній зміст часто не пов’язаний з проведенням реформ.

Таблиця 4. Топ-20 повідомлень, які найчастіше копіювали та поширювали на своїх сторінках користувачі з 6 лютого по 10 квітня 2015 року

?????????????????

Висновки

Ситуація з використанням Twitter-аккаунтів та їх адмініструванням українськими міністерствами дещо покращилась. Міністерство закордонних справ та Міністерство внутрішніх справ і надалі залишаються найбільш активними користувачами Twitter, проте, Міністерство економічного розвитку та Міністерство інфраструктури демонструють певний прогрес. На превеликий жаль, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство молоді та спорту, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Міністерство соціальної політики та Міністерство культури не стали користувачами Twitter. Більш того, Міністерство регіонального розвитку приєдналось до числа тих, хто не має сторінки в Twitter, нещодавно видаливши свій аккаунт. Можна тільки здогадуватись, яким чином ці міністерства планують розробляти та втілювати реформи, ігноруючи один із найбільш потужних засобів комунікації. Не варто проходити повз стодоларову купюру, яка лежить на узбіччі.

Стаття також була опублікована “Українською правдою”

Автори
  • Юрій Городніченко, Каліфорнійський університет, Берклі, Тимофій МиловановПітсбурзький університет, Олександр Талавера, Шеффілдський університет, члени Редколегії VoxUkraine, та Олена Талавера

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний