ВІДЕОФЕЙК: Буданов заявив про план знищити 3 мільйони жителів Криму після перемоги

ВІДЕОФЕЙК: Буданов заявив про план знищити 3 мільйони жителів Криму після перемоги

24 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
1151

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов у інтерв`ю для документального фільму «Рік» заявив про намір знищити три мільйони жителів Криму. Автори публікації наводять цитату військового: «Після перемоги поїду в Севастополь, це моє рідне місто. Роботи буде дуже багато. Ми отримали 3 мільйони людей, які жили під пропагандою рф. Це видозмінені люди, на яких чекає фізичне знищення за їхні вчинки».

Утім, відео відредагували. Цю фразу змонтували з кількох різних відповідей Буданова.

Скриншот допису

У інтерв`ю для документального фільму журналіста Дмитра Комарова «Рік», опублікованому 19 травня 2023 року, Кирило Буданов розповів, що після перемоги планує поїхати в Севастополь. Однак він додав, що після перемоги процес реінтеграції українських територій буде тривалим. 

«Перемогою це все не завершиться. Нас чекає досить складний етап, він буде багаторічним, фактичної реінтеграції наших територій. Бо, вибачте, ми зараз отримуємо плюс три мільйони населення, яке дев’ять років жило під російською пропагандою, це люди з зовсім іншим сприйняттям світу. Це не буде так легко, як здається», — заявив він.

Військовий повідомив, що цих людей потрібно «перевиховувати»  і батогом, і пряником. На думку голови розвідки, для управління на деокупованих територіях потрібна «жорстка рука», але не диктатура.

Водночас слова Кирила Буданова про фізичне знищення ворогів стосувалися російських солдатів, які вчиняли воєнні злочини на тимчасово окупованих територіях. На запитання журналіста Дмитра Комарова про подальші плани у виявленні російських військових, які вчиняли звірства, голова розвідки відповів: «Дуже просто: притягнення до справедливої відповідальності. Справедлива відповідальність у нашому розумінні за вчинки певних людей може бути тільки їх фізичне знищення».

У основі подібних фейків міститься наратив, нібито українське керівництво вороже налаштоване до жителів тимчасово окупованих територій, а після їхнього звільнення людей піддадуть репресіям. Ця думка спрямована на залякування населення на непідконтрольних територіях та дискредитацію української влади. Раніше ми спростовували фейки, ніби Україна планує депортувати від 500 до 800 тисяч жителів Криму, та мовляв, росія відбудовує окуповані території, а Україна проводить репресії на звільнених територіях.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний