Вокс Чек | VoxUkraine
Beta

Вокс Чек

Фактчекінговий проєкт. Відслідковуємо та перевіряємо висловлювання політиків та лідерів думок, які вони доносять до широкої аудиторії — в інтерв’ю провідним ЗМІ чи під час політичних ток-шоу. Мета проєкту — менше брехні у висловлюваннях політиків та більше критичного мислення у виборців.

перейти на сайт «вокс чек»

Як працює «Вокс Чек»

В основі — методика за принципом «натисни та перевір». Будь-хто може перевірити хід нашої аргументації. Все прозоро. Сьогодні у базі — понад 9000 політичних тверджень та близько 600 спростованих фейків. Якість перевірок забезпечує редакційна колегія проєкту. Перед публікацією кожного матеріалу його повинні схвалити два члени редколегії. Прочитати детальний опис методології можна тут.

З ким співпрацює «Вокс Чек»

Інститут Poynter

Ми є членом фактчекінгової програми Facebook, у рамках якої маркуємо та спростовуємо неправдивий контент, який поширюють користувачі платформи.

Facebook

«Вокс Чек» є фактчекінговим партнером «Forbes Україна». У рамках цієї співпраці ми забезпечуємо фактологічну перевірку матеріалів видання.

«Forbes Україна»

Ми забезпечуємо фактчекінгову перевірку в прямому ефірі суспільно-політичного шоу «Зворотний відлік» для «UA:Перший» (суспільне телебачення).

Команда проєкту

До команди проєкту входять лідер проекту, керівники напрямків, фактчекери, відеоредактори та члени редакційної колегії «Воксу».

Редколегія «Вокс Чек»

Є питання?