Який захист від короновірусу потрібен медичним працівникам? VoxCheck пояснює (відео) | VoxUkraine

Який захист від короновірусу потрібен медичним працівникам? VoxCheck пояснює (відео)

6 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
3083

Для того, щоб підвищити захист медичного персоналу і пацієнтів та оптимально використовувати засоби захисту в умовах глобального дефіциту ВООЗ та CDC випустили ряд рекомендацій на основі яких розробили Наказ МОЗ №722.

Чи потрібен максимальний захист для кожного медпрацівника? Коли в лікарні потрібно одягати маску? Чи достатньо просто носити захист? Відповіді у відео.

У групі осіб із найбільшим ризиком зараження знаходяться люди, які перебували в контакті з пацієнтами або надають їм медичну допомогу чи проводять догляд за ними. І це не лише лікарі!

Катерина Балабанова, директор Центру розвитку медсестринства: «У світі порівнюють боротьбу з коронавірусом з війною. В цій війні звичайні солдати – це медичні сестри і брати. Перша лінія! Телемедицина, дистанційні консультації, мінімалізація візитів пацієнта в палаті – це заходи для лікаря. Робота фахівця з медсестринства поруч з пацієнтом! Більшість маніпуляцій та процедур виконують саме вони».

Максимальний рекомендований захист потрібен для медичних працівників (лікарі, медсестри та медбрати), які проводять інтубацію трахеї, неінвазивну вентиляцію легень, трахеотомію, серцево-легеневу реанімацію, ручну вентиляцію легень чи бронхоскопію та інші аерозольгенеруючі процедури для хворих на  COVID-19.

Максимальний захист, включає:

  • ізоляційний халат
  • респіратор не нижче класу FFP2
  • захист очей
  • водонепроникний фартух
  • високі бахіли
  • рукавички (1 або 2 пари)

(!) Але захист – це не все. Насправді його потрібно правильно одягати та знімати інакше від нього не буде користі (!) Детальна інструкція – у відео.

Для медичних сестер та братів, що надають допомогу хворим на COVID-19 в консультативних кабінетах, лабораторіях та машинах швидкої допомоги максимальний захист не потрібен, але потрібні:

  • захист очей
  • медична мака
  • ізоляційний халат

(!) Зверніть увагу! Саме такий захист має бути і у вас, якщо ви йдете в лікарню відвідати хворого (!)

Для медпрацівників в приймальному відділенні та адміністративних зонах головне дотримуватися відстані не менше 1 метра, а у випадку близького контакту з потенційно хворими чи колегами можна одягти маску.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний