Сергій Гурієв: Децентралізація Не Працюватиме, Поки Великі Компанії Залишаються у Держвласності | VoxUkraine

Сергій Гурієв: Децентралізація Не Працюватиме, Поки Великі Компанії Залишаються у Держвласності

20 Серпня 2015
FacebookTwitterTelegram
1929

Рецензія на статтю Україні Потрібна Децентралізація для Виховання Майбутніх Поколінь Демократичних Лідерів авторства Тимофія Милованова (Пітсбурзький університет), Роджера Майєрсона (Університет Чикаго, лауреат Нобелівської премії з економіки 2007 року), Жерара Ролана (Каліфорнійський університет, Берклі)

Тимофій Милованов, Роджер Майерсон і Жерар Ролан навели дуже важливий аргумент на користь децентралізації. Україна потребує зміни політичної системи на таку, яка б підтримувала  появу і зростання нових політиків, а не чиновників. Єдиний спосіб досягнення цієї мети – мати більше демократично обраних лідерів. Тим не менш, існує багато ризиків, пов’язаних з децентралізацією, і їхня підступність  криється в деталях.

Автори обговорюють деякі з них і визнають, що знайти рішення буде не так легко. Я хотів би привернути увагу до ще однієї проблеми, яку вважаю дуже важливою. Політична децентралізація повинна супроводжуватися економічної децентралізацією. Обрані мери повинні мати достатню податкову базу, щоб мати можливість збалансувати свої бюджети, а не залежати від трансфертів від центрального уряду. Коли ж ці трансферти залишаються, вони повинні здійснюватися на прозорих підставах. В іншому випадку, мери будуть залежати від центрального уряду, а не від виборців, і децентралізація в цьому випадку буде просто не реалізована. Крім того, децентралізація не працюватиме до тих пір, поки великі компанії залишаються у державній власності. Незалежно від того, чи  проводитися реформа корпоративного управління, державні компанії завжди будуть  використовуватися в якості політичного інструменту; їх виробничі та інвестиційні рішення будуть ще одним важілем для впливу центрального уряду на місцеву владу. Якщо політична децентралізація має місце, то повинна  бути проведена фіскальна реформа та всебічна приватизація.

Тиждень Децентралізації

Гліб Вишлінський: Важливо Зрозуміти, які Саме Аспекти Децентралізації Ключові у Становленні Нових Політичних Лідерів (Гліб Вишлінський, виконавчий директор, Центр економічної стратегії)

Пастка Децентралізації. На Яку Хитрість Пішла Українська Влада (Іван Лукеря, Реанімаційний пакет реформ)

Децентралізація та Анти-Централізація (Олег Загнітко, МЮФ Gide Loyrette Nouel)

Юрій Ганущак: Наївно Очікувати Швидкого Зникнення Місцевих Олігархів Внаслідок Дій Правоохоронних Органів (Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій та експерт з питань децентралізації влади)

Сергій Гурієв: Децентралізація Не Працюватиме До Тих Пір, Поки Великі Компанії Залишаються у Державній Власності (Сергій Гурієв, Професор економіки, інститут політичних наук Sciences Po, Париж)

Битва За Конституцію Триває (Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд звернулася до народу щодо пропонованих змін до Конституції)

Георгій Єгоров: Центральний Уряд Повинен Мати Право на Силове Втручання у Роботу Місцевої Влади (Георгій Єгоров, Школа менеджменту Келлога при Північно- Західному університеті, США)

Вікторія Сюмар: Умови Вимагають Більшої Концентрації Влади в Руках Президента (Вікторія Сюмар, депутат Верховної Ради 8 скликання, фракція політичної партії “Народний Фронт”)

Висновок щодо Проекту Закону «Про Внесення Змін до Конституції України (Щодо Децентралізації Влади)» від Оксани Сироїд (Оксана Сироїд, заступник Голови Верховної Ради України, член Конституційної комісії)

Розумна Децентралізація: Шлях до Економічного Процвітання ( Марк Бернард,  доцент економіки, Університет Гьоте, Франкфурт, Німеччина)

Андрій Кириленко: Історія Шляху України до Формального Самоврядуванню Налічує Більше 500 Років (Андрій Кириленко, MIT Sloan)

Пол Грегорі: Україні Слід Побоюватися Російських Грошей і Російських Спецслужб (Пол Грегорі, Hoover Institution, Stanford and University of Houston)

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний