30 публікацій «Вокс Україна» про державотворення

30 публікацій «Вокс Україна» про державотворення

20 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
1038

Україні  – 30, і це – гарна нагода пригадати, яким було її державотворення очима Вокс Україна. Читайте, на що звертали увагу суспільства автори аналітичного центру, починаючи з моменту його створення у 2014 році, – у добірці матеріалів.

  1. «Програми політичних партій: що обирати, коли нема з чого обирати» – напередодні позачергових парламентських виборів 2014 року Ілона Сологуб проаналізувала програми найрейтинговіших політичних партій. З’ясувалося, що всі партії – клони одна одної.
  2. Про важливість довіри для розвитку держави – у статті «Довіра та упередження».
  3. У лютому 2015 року завдяки програмі МВФ реформи досягли найвищого рівня – 2,2 бала. Поки що повторити цей рекорд не вдалося. Нещодавно вийшов 164 випуск Індексу реформ.  
  4. На сьогодні програма 2015 року – та, яку Україна виконала найкраще. Проте не ідеально. Детальний аналіз того, що вдалося зробити за півроку, читайте у статті.
  5. «Прогноз Для України: Шторм з Проблисками Сонця» – у своїй статті, опублікованій у лютому 2015 року, Олена Білан та Тимофій Милованов спробували зазирнути у майбутнє держави. Дізнавайтеся, чи справдилися їхні прогнози.
  6. У статті «Чи привела революція без лідерів до влади нових лідерів» автори Вокс Україна прийшли до висновків про те, що держава справді взяла курс на оновлення політичних еліт.
  7. У березні 2016 року редколегія Вокс писала про те, як Україні покращити покращити свої позиції в Індексі економічної свободи.
  8. Головна редакторка Euromaidan Press Аля Шандра пояснила, що уповільнювало антикорупційний прогрес у 2016 році.
  9. Цікаво буде пригадати, які депутати приносили найбільшу користь реформам у березні 2017 року. Про це – у статті Дмитра Остапчука. Це – перший випуск рейтингу ККД депутата. Відтоді щопівроку, поки депутати на канікулах, ми оцінюємо їхні реформаторські зусилля. 
  10. «Генеральне прибирання: як почистити публічні фінанси від непотрібних видатків» стаття, що надає конкретні поради для формування ефективних бюджетів.
  11. Чому українці у 2018 році були менш проринковими, ніж на початку 1990-х розповідає стаття Віталія Проценка «Економіка страждань і несправедливості: як українці перетворилися на “ліву” націю».
  12. Результати низки досліджень також відповідають на запитання, чому українці не люблять капіталізм (стаття Віталія Проценка).
  13. Чи ефективно та законно Україна захищає медіапростір від пропаганди, в одноіменній статті Катерини Дронової.
  14. «Вокс Україна» із самого початку підтримував реформу децентралізації, адже це шлях до побудови сильних інституцій та виникнення політиків, які діють в інтересах людей. Тимофій Милованов, Жерар Ролан та Роджер Маєрсон пояснюють переваги децентралізації.
  15. Анна Гарус та Олег Нів’євський пояснюють, що децентралізація спрацювала, як і очікувалось мешканці охочіше сплачують податки, коли бачать, що за ці кошти вони отримують більше суспільних благ
  16. Як втілювалися антикорупційні реформи, розглянула Ольга Рибак, аналітикиня Індексу реформ.
  17. Три роки поспіль «Вокс Україна» складає рейтинг бюджетів за дотриманням процедур їхнього розгляду та основними параметрами документа. Останній рейтинг можна побачити тут.
  18. «Порти, дороги, пошта. Що не так із відмовою продати інфраструктурні державні компанії» стаття Дмитра Яблоновського та Олексія Гаманюка. Порушенні у ній питання приватизації актуальні й тепер, за два роки після виходу матеріалу.
  19. Аналіз реформаторських зусиль Зеленського протягом першого року його президентства від Ксенії Алеканкіної.
  20. На основі даних Індексу реформ ми також дослідили, який із чотирьох останніх Кабмінів найактивніше проводив реформи: Яценюка (другий уряд), Гройсмана, Гончарука та Шмигаля.
  21. На початку березня 2020 року «Вокс Україна» разом з іншими громадськими організаціями виступив проти прямих переговорів представників уряду України з «представниками ОРДЛО».
  22. У жовтні 2020 року, під час виступу у Верховній Раді, президент був правдивим на 45%. А під час великої пресконференції у травні 2021 року — лише на 17%.
  23. Однією з найбільш глибоких реформ стало створення ринку газу для побутових споживачів у серпні 2020 року. Що змінилося за рік у статті.
  24. У 2019 році редколегія «Вокс Україна» пояснювала переваги виборчої системи з відкритими списками. Зрештою цю реформу ухвалили, хоча й з обмеженнями.
  25. У цій статті редколегія «Вокс Україна» пояснює, що закони економіки діють навіть якщо уряду здається, що це не так. Туреччина — гарний приклад того, як популізм влади призвів до економічних проблем навіть за сприятливих умов у світовій економіці.
  26. Між першим і другим туром виборів у 2019 році Роджер Маєрсон відвідав Україну та розповів, чому, на його думку, парламентська система краща за президентську, а також чому найкращим кроком для майбутнього президента було б зменшення власних повноважень.
  27. Про переваги парламентської форми правління для України писав Ростислав Аверчук ще у 2016 році в рамках великої дискусії на сторінках «Вокса».
  28. Слова найвищих посадових осіб впливають на ситуацію в державі й можуть навіть стати «пророцтвом, що самозбувається». Тому заяви про «долар по 30» не найкращий спосіб комунікації з суспільством.
  29. Хоча комуністів уже давно немає в українському парламенті, рівень «лівацтва» в нашому суспільстві все ще високий. Причому він не залежить від політичних уподобань людей. Отже, на схильності українців до патерналізму й надмірних очікуваннях від держави грають усі політики.
  30. Здавалося б, який зв’язок між статистикою та демократією? Виявляється, безпосередній. У цій статті пояснюємо, чому необхідно провести перепис населення і то традиційним методом, перш ніж переходити до перепису за реєстрами.
Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний