VoxCheck | VoxUkraine

VoxCheck

Фактчекінговий проєкт незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Команда викриває брехню, маніпуляції та російську пропаганду як в Україні, так і за її межами. З 2018 року є підписантами Кодексу етики Міжнародної мережі фактчекерів інституту Poynter, а з 2020 року у партнерстві з Meta протидіють фейковим новинам на платформах Facebook та Instagram.

перейти на сайт VOXCHECK

Як працює VoxCheck

В основі — методика за принципом «натисни та перевір». Будь-хто може перевірити хід нашої аргументації. Все прозоро. Сьогодні у базі — понад 9000 політичних тверджень та близько 600 спростованих фейків. Якість перевірок забезпечує редакційна колегія проєкту. Перед публікацією кожного матеріалу його повинні схвалити два члени редколегії. Прочитати детальний опис методології можна тут.

  1. База брехні політиків «Антологія Брехні»
  2. База російської дезінформації в Європі. Частина 1
  3. База російської дезінформації в Європі. Частина 2
  4. База фейків стосовно охорони здоров’я

Ділимося досвідом

Основи фактчекінгу. Рекомендації для стажерів. Завантажити

Шукай як Google, перевіряй як VoxCheck: основи фактчекінгу. Завантажити

Методичні рекомендації для регіональних медіа та місцевих органів влади. Завантажити

З ким співпрацює VoxCheck

Інститут Poynter

З 23 березня 2018 року VoxCheck є підписантом кодексу етики міжнародної мережі фактчекерів Інституту Poynter – найбільшої професійної спільноти фактчекерів у світі.

Facebook

Ми є членом фактчекінгової програми Facebook, у рамках якої маркуємо та спростовуємо неправдивий контент, який поширюють користувачі платформи.

«Forbes Україна»

VoxCheck є фактчекінговим партнером «Forbes Україна». У рамках цієї співпраці ми забезпечуємо фактологічну перевірку матеріалів видання.

«UA:Перший»

Ми забезпечуємо фактчекінгову перевірку в прямому ефірі суспільно-політичного шоу «Зворотний відлік» для «UA:Перший» (суспільне телебачення).

Редколегія VoxCheck

Є питання?