МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцини від COVID-19 небезпечні для здоров’я, бо викликають міокардит та перикардит

МАНІПУЛЯЦІЯ: Вакцини від COVID-19 небезпечні для здоров’я, бо викликають міокардит та перикардит

30 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
1423

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У Facebook поширюють відео з виступом Терези Лонг. У своїй промові вона зазначила, що:

  • Вакцини від COVID-19 викликають міокардит та перикардит;
  • Побічних наслідків від вакцинації не реєструють;
  • Вакцини від коронавірусу смертельно небезпечні. Від них нібито помирає більше людей ніж від самого вірусу;
  • Вакцинація негативно впливає на фертильність жінок та на здоров’я їхніх дітей;
  • Вакцини неефективні та були розроблені занадто швидко — тому вони небезпечні.

Утім, ці тези — маніпуляція або ж неправда. Далі пояснюємо чому. Раніше цей фейк уже спростували фактчекери зі Stopfake.KZ.

Тереза Лонг — підполковник армії США та військовий медик. Раніше вона вже робила антивакцинаторські заяви. Наприклад, вона стверджувала, що вакцини від коронавірусу нібито зроблені на основі антифризу, а також заявляла, що вакциновані пілоти можуть померти прямо під час польоту.

Скриншот з відео

Ризик міокардиту після вакцинації від COVID-19 нижче, ніж потенційні важкі наслідки інфікування у невакцинованих

Міокардит – це запалення серцевого м’яза – міокарда, що призводить до його ушкодження. Наслідками міокардиту є розширення камер серця, втрата здатності міокарда до нормального скорочення, від чого, відповідно, зменшується викид крові у судини і розвивається серцева недостатність.

Перикардит  – це запалення перикарда – зовнішньої оболонки серця.

Наразі лікарі дійсно визнають, що одними із побічних наслідків застосування мРНК-вакцин може бути міокардит та перикардит. Однак, попри слова Терези Лонг, це не загальнопоширена тенденція, а дуже рідкісне ускладнення. Інститут імені Роберта Коха зазначає, що потенційні довгострокові наслідки від інфікування COVID-19 є більш вірогідними та значно небезпечнішими та для здоров’я людини, ніж ризик виникнення міокардиту після вакцинації. 

Раніше ми вже спростовували фейки тематики COVID-19 зі згадкою міокардиту.

У світі ведуть реєстрацію побічних наслідків від вакцинації

Багато інституцій реєструють побічні ефекти від вакцин проти COVID-19. Наприклад, Агентство з регулювання лікарських засобів і медичних виробів Британії пише про такі можливі побічні ефекти від вакцини Covishield: підвищення температури, нудота, висип, почервоніння шкіри, головний біль, біль у м’язах, лихоманка, діарея, біль у місці ін’єкції і поява папул. 

Адміністрація продовольства і медикаментів США (FDA) зазначає, що серед можливих побічних ефектів вакцини від Pfizer можуть бути головний біль, лихоманку, біль в м’язах і в місці проведення щеплення. За даними Нідерландського центру побічних реакцій після вакцинації препаратом від Pfizer можливі висип, головний біль, лихоманка і біль в місці ін’єкції.

Існує низка баз даних, у які вноситься інформація про виявлені випадки побічних наслідків від вакцинації: VAERS у США, YellowCard у Великій Британії та EudraVigilance в ЄС. В Україні збором такої інформації займається ДП «Державний експертний центр МОЗ України».

Тереза Лонг також повторила ряд тез уже спростованих нами раніше. Нагадємо, що:

  • Випадки смерті після вакцинації надзвичайно рідкісні. Це не тенденція, а виняток. І літнім людям, і тим, хто мають супутні захворювання, рекомендують вакцинуватися. Ризик серйозних наслідків інфікування для них значно вище, ніж вірогідність важких наслідків від вакцинації.
  • Вакцини від коронавірусу не викликають безпліддя.
  • Вакцини довели свою ефективність, а відносно швидка розробка вакцин зумовлена значним інвестиціями, технічним прогресом та прихильністю урядів та некомерційних організацій до фінансування досліджень щодо нових інфекційних хвороб.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний