НЕПРАВДА: У мережі АТБ розпродають гуманітарну допомогу з Польщі

НЕПРАВДА: У мережі АТБ розпродають гуманітарну допомогу з Польщі

31 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
1513

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

З березня 2022 року у мережі поширюють інформацію, що в продуктових магазинів АТБ почали продавати польські туристичні консерви з м’яса індички за ціною 29,9 грн. Автори постів у Facebook звертають увагу, що ці консерви не мають українського маркування та обгорнуті в нейтральні білі етикетки. Із цього вони роблять висновок, що насправді це — гуманітарна допомога з Польщі, яку незаконно продають у супермаркетах. Ба більше, додають користувачі, продукт скоро зіпсується — термін придатності вказаний до квітня 2022 року.

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

Проте ці польські консерви — не гуманітарна допомога. Мережа АТБ почала здійснювати додатковий імпорт продуктів з Польщі та інших країн Європи. Деякі товари можуть не мати українського маркування через спрощені правила постачання продуктів під час воєнного стану.

Якщо звернутися до сайту АТБ для замовлення продуктів, можна знайти цю туристичну консерву, проте на сторінці товару немає ні фото консерви, ні детальної інформації про її походження.

Сайт мережі АТБ

27 березня Борис Марков, генеральний директор АТБ, спростував твердження, що ці консерви — нібито докази продажу гуманітарної допомоги. Того ж дня пресслужба АТБ оприлюднила аналогічну заяву. Насправді ж компанія наразі організовує додаткові імпортні поставки з Польщі, країн Балтії, Туреччини, Чехії, Італії через дефіцит окремих продуктів харчування в Україні. Ці товари реалізується без українського маркування заради максимально швидко постачання їх в магазини. 

Причому це не суперечить законодавству — з 21 березня уряд спростив вимоги до маркування імпортних продуктів харчування. Постачальники харчової продукції тепер можуть не вказувати інформацію про продукт державною мовою. Однак партія товару має обов’язково супроводжуватись даними українською мовою.

Нові правила постачання харчових продуктів

Журналісти видання “20 хвилин” також писали про ситуацію з імпортними консервами. По-перше, адміністрація одного з магазинів пояснила, що термін придатності продуктів спливає не з 1 квітня, а після 30 квітня. По-друге, поліція в коментарі для журналістів заявила, що Держпродспожислужба підтвердила, що ці консерви не є гуманітарною допомогою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний