НЕПРАВДА: У вакцинах від COVID-19 міститься білок магнето, здатний керувати мозком людини

НЕПРАВДА: У вакцинах від COVID-19 міститься білок магнето, здатний керувати мозком людини

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
928

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що американським вченим вдалося розробити генетично модифікований білок під назвою магнето. Стверджують, що завдяки ньому можливо контролювати діяльність мозку людини — це нібито вже продемонстрували випробування на тваринах. Для доказу цього користувачі посилаються на статтю видання The Guardian та дослідження в журналі Nature 2016 року. Деякі також згадують статтю 2020 року видання Defense One про вживлення біосенсорів в організм людини.

Ця інформація, на їхню думку, доводить, що твердження, які поширювали під час пандемії COVID-19 про чипізацію шляхом вакцинації, додавання до вакцина магнітних наночастинок, “зомбування” населення за допомогою технологій 5G, конспірологічні прогнози П’єра Жильбера виявилися правдою. 

Утім, білок магнето не міститься в жодній з вакцин проти COVID-19. Крім того, властивості самого білка залишаються недостатньо дослідженими — пізніші дослідження не змогли повторити результат 2016 року.

Дослідження властивостей білка магнето

У 2016 році The Guardian дійсно опублікувало статтю про білок магнето. Автор статті посилався на дослідження американських вчених у журналі Nature того ж року.

Генетично модифікований білок магнето створили в рамках хемогенетики — методу генної інженерії, що використовує штучні білки для впливу на нейрони (нервові клітини) організму. Одним із прикладів використання хемогенетики є рецептори DREADDs (Designer Receptors Activated Only by Designer Drugs — штучні рецептори, активовані винятково штучними препаратами) застосовують для вивчення нервової системи, діабету, розладів обміну речовин, хвороби Паркінсона, психічних розладів. Для того, щоб дослідити дію штучних білків у тваринах, вчені роблять їм ін’єкцію. Далі за допомогою вірусного вектору в організм потрапляє генетична інформація, яка і дає організму “інструкції” для створення білка, що буде впливати на нейрони.

Білок магнето реагував на електромагнітне поле, завдяки чому вченим вдалося контролювати нейрони піддослідних організмів. Вони перевірили властивості білка як у пробірці (на клітинах нирок людини), так і на тваринах. Так, миші з магнето, вбудованим в центр задоволення мозку, що відповідає за вироблення дофаміну, переважно перебували в частині лабіринту з магнітними полями. А рибки даніо-реріо з білком, вбудованим в зони, що відповідають за обробку інформації про тиск потоків води, починали активно рухатися при впливі магнітних полів.

Водночас ефективність білка магнето залишається суперечливою — у подальших дослідженнях не вдалося повторити результат, досягнутий у 2016 році. Білок магнето або схожі білки, чутливі до електромагнітних полів, ніколи не випробовували на людях.

Стаття Defense One про біосенсори

У статті видання Defense One від 3 березня 2020 року згадують розробку компанії Profusa — гідрогель Дарпа. І він не має жодного відношення до білка магнето.

Ми вже писали про цю технологію. Йдеться про біосенсор, який зможе розпізнавати різні захворювання в організмі людини. Він не містить електронних чи металевих компонентів, тобто не є чипом. Наразі датчик перебуває лише на стадії випробувань.

Склад вакцин від COVID-19

Раніше ми писали про склад вакцин від COVID-19. У жодній із наявних вакцин (Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Moderna (Spikevax), AstraZeneca (Vaxzevria), Sinovac (CoronaVac), Johnson & Johnson (Janssen) тощо) немає білка магнето або інших речовин, які нібито здатні контролювати поведінку людини. 

Крім того, у дописах у Facebook згадують чимало фейків, уже спростованих VoxCheck. Нагадуємо, що:

  • Висловлювання П’єра Жильбера про створення штучних інфекцій та масове чипування населення — це конспірологія, якій немає жодних підтверджень.
  • Безпідставно вважати, що технологія 5G шкодить організму людини; її не використовують для контролю людей.
  • У вакцинах проти COVID-19 немає магнітних наночастинок або чипів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний