НЕПРАВДА: В Україні залякують людей пандемією чуми

НЕПРАВДА: В Україні залякують людей пандемією чуми

4 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1059

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

17 червня Остап Стахів заявив, нібито українців інформаційно готують до пандемії чуми та залякують матеріалами про її небезпечність. За його словами, людей збираються «дурити» так само, як у випадку з мавпячою віспою чи COVID-19.

Проте насправді населення України не залякують пандемією чуми. Наразі немає підстав вважати, що в Україні станеться спалах цієї хвороби.

Остап Стахів — активіст, блогер і, як він сам себе називає, «вільний журналіст» та засновник руху «Права людини». Активно поширює теорії змови про «шкоду» 5G, масок і карантину, називає пандемію спланованою, а вакцини від коронавірусу – небезпечними. VoxCheck раніше спростовував його фейки та маніпуляції. Про решту українських антивакцинаторів читайте в нашій статті про інфодемію.

У червні ні українські державні органи, ні великі ЗМІ не «нагнітали паніку» стосовно можливої пандемії чуми. Востаннє випадки зараження чумою реєстрували в Україні ще в 1911 році. Наразі немає жодних підстав вважати, що чума загрожує Україні.

В останні десятиліття випадки чуми здебільшого реєструють у країнах Африки (найбільше — у Демократичній Республіці Конго та Мадагаскарі). Незважаючи на те, що хвороба має високу летальність, своєчасні діагностика та лікування здатні запобігти смерті.

Протягом червня в мережі з’являлися повідомлення про смерть свиней від африканської чуми свиней в Кіровоградській та Сумській областях. Проте вірус африканської чуми свиней не передається людині та є безпечним для її здоров’я, тому немає приводу для занепокоєння. У попередні роки хворобу також фіксували в різних областях України, але її спалахи не призводили до масової загибелі свійських тварин.

Нагадуємо, що COVID-19 та мавпяча віспа є реальними захворюваннями і можуть загрожувати суспільному здоров’ю. Профілактичні заходи, спрямовані на попередження поширення цих хвороб, довели свою ефективність.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний