ВІДЕОФЕЙК: Володимира Зеленського порівняли із фільмом «Барбі» на банері в Нью-Йорку

ВІДЕОФЕЙК: Володимира Зеленського порівняли із фільмом «Барбі» на банері в Нью-Йорку

30 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
88

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

 У мережі поширюють відео однієї з вулиць Нью-Йорка, на якій нібито розмістили банер із Володимиром Зеленським та надписом «Я заробив у 10 разів більше, ніж фільм “Барбі”» («I made 10 times more than The Barbie movie»).

Утім, це — відеофейк. Генеральне консульство України в Нью-Йорку спростувало інформацію про наявність такого відео з Володимиром Зеленським.

Скриншот публікації

За ключовими словами на стенді «Bryant park news» ми знайшли місце, де нібито розмістили фотографію Володимира Зеленського. Це газетна крамниця поряд із публічною бібліотекою Нью-Йорка. Зворотний пошук у Google Images показує, що відео поширювали переважно російські ресурси та декілька проросійських іноземних користувачів у твіттері.

Газетний кіоск, на якому нібито вивісили зображення Володимира Зеленського

Центр протидії дезінформації при РНБО верифікував інформацію щодо відео, яке поширюють росіяни в Генеральному консульстві України в Нью-Йорку. У консульстві повідомили, що зараз на стенді розміщена реклама всесвітів «Володаря перснів» та «Гаррі Поттера». Отже, це чергова російська дезінформація для дискредитації Президента України.

Раніше ми вже неодноразово спростовували фейкові банери, обкладинки та графіті із Володимиром Зеленським у Нью-Йорку, Нідерландах, Лондоні, Берліні та в інших країнах Європи.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний