Відверта розмова з читачами: за що вони цінують, а за що терпіти не можуть VoxUkraine (опитування) | VoxUkraine

Відверта розмова з читачами: за що вони цінують, а за що терпіти не можуть VoxUkraine (опитування)

16 Жовтня 2018
FacebookTwitterTelegram
5497

Три роки тому було прийняте рішення заснувати громадську організацію «ВОКС УКРАЇНА». До дня народження ми опитали читачів. Понад 370 людей розказали нам, що вони про нас думають, чому і що читають на VoxUkraine, що їм подобається в нас, а що – ні. Ми вирішили опублікувати результати. І не тільки. Ми вдячні вам, читачам, за відповіді на наші запитання і чесно відповідаємо на ваші.

16 жовтня 2015 року відбулись установчі збори засновників VoxUkraine. Вирішили, що економічний блог VoxUkraine, який у березні 2014-го почали вести четверо економістів, уже доріс до юридичної сутності, і створили громадську організацію «ВОКС УКРАЇНА». З офіційним триріччям нас!

Наразі VoxUkraine – відкрита аналітична платформа для конструктивного обговорення важливих для країни питань та проблем. Ми як самостійно створюємо контент – статті-editorials нашої редколегії та регулярні матеріали наших проектів, – так і залучаємо статті від зовнішніх авторів. Будь-хто може опублікувати у нас статтю, якщо вона пройде процес peer review: має логічну аргументацію та достовірний фактаж, спирається на результати досліджень.

Ми розвиваємо такі проекти, як iMoRe – моніторимо економічні реформи, VoxCheck – перевіряємо на достовірність заяви політиків, VoxConnector – створюємо якісний економічний контент для регіональних ЗМІ та інші. Все це для того, щоб підвищити якість економічної дискусії і щоб наші читачі, яких щомісяця близько 50 000, краще розуміли економічні процеси в країні.

Ми прагнемо розвиватися, ставати більш ефективними та корисними, тому провели серед читачів інтернет-опитування, що їм подобається, а що ні у публічній діяльності VoxUkraine. Відповіді надали понад 370 осіб. Дякуємо кожному! Хочемо поділитися з вами результатами та інсайтами, а також відповідаємо на ваші запитання.

До речі, якщо ви не заповнювали анкету, це ще можна зробити за посиланням: goo.gl/ApXeTu

Дисклеймер: Основними каналами залучення респондентів були сайт VoxUkraine та сторінка у Facebook. Ми розуміємо обмеженість такої вибірки. Результати опитування не слід розглядати як репрезентативні для всієї аудиторії VoxUkraine. Вони стосуються виключно тої частини, що взяла участь в опитуванні.

Три роки офіційному VoxUkraine

Наскільки читачі задоволені

Першим було запитання  «Оцініть, наскільки Ви задоволені якістю контенту VoxUkraine». Кількість відповідей 373.

80,8% опитаних оцінили якість контенту VoxUkraine вище 8 балів за десятибальною шкалою. Зовсім незадоволеними позиціонували себе 7 читачів (оцінки від 0 до 3). Середня оцінка задоволеності якістю контенту — 8,56. Задоволені актуальністю матеріалів 83,9% опитаних. Серед форматів читачі надають перевагу статтям, інфографікам, мультимедійним спецпроектам та відео.

Серед найпопулярніших тем, на які нас просили писати більше:

  • поточний огляд економіки України;
  • економічний лікнеп;
  • успішні міжнародні кейси;
  • реформи та політичні процеси.

Серед відповідей на запитання «Які статті чи проекти вам запам’ятались/сподобались найбільше» упевнено тримає першість VoxCheck. Далі йде iMoRe, матеріали про монетарну політику, Індекс підтримки реформ та огляди західних статей (більшість із них ми публікуємо лише в телеграм-каналі «2,5% ВВП» — підписуйтесь, якщо ще не з нами). Також у топі дослідження віральності постів українських медіа на Facebook, матеріали про земельну реформу, статті про Facebook, серія про міграцію та популізм, статті «Погані рішення: як побудувати найбіднішу країну Європи», «Економіка страждань та несправедливості» і останній відкритий лист про макроекономічні ризики.

Також читачі хотіли б, щоб на сайті з’являлося більше точок зору, матеріалів з протилежними поглядами, просвітницьких проектів про економіку і процеси простою, зрозумілою мовою. Ми теж цього прагнемо та над цим працюватимемо!

Чому читають VoxUkraine

Ви запитуєте – ми відповідаємо

Наприкінці анкети можна було поставити будь-яке запитання Воксу. Ми отримали 173 запитання про те, хто нас фінансує, чи погрожували нам політики та за кого будемо голосувати на виборах. Відповіді на всі запитання можна знайти за посиланням, а обговорення найпопулярніших тем ми наводимо нижче.

 

Хто вас фінансує та якою є сума місячних витрат агенції?

Відповідь:  VoxUkraine було засновано на волонтерських засадах: автори і члени редколегії не отримували і не отримують винагороди. З розвитком організації та появою власних проектів зростала кількість співробітників — зараз в організації працює майже два десятки осіб, — а паралельно і потреба у фінансуванні. У 2018 році діяльність організації фінансується за рахунок внесків майже тисячі читачів (через краудфандингові кампанії) та коштів восьми Фондів, які підтримують громадянське суспільство. Якщо більш конкретно, то у 2018-му понад мільйон гривень — це внески від приватних осіб та українських компаній (за нашою фандрейзинговою політикою, частка жодного приватного донора не повинна перевищувати 10%), а близько семи мільйонів гривень — це гроші фондів Open Society Institute, PACT Inc., МФ «Відродження», NED, UNDP, Internews Ukraine, а також програми посольств США та Королівства Нідерланди. Щодо суми місячних витрат – це приблизно річний бюджет, який знаходиться за цим посиланням, розділений на 12. У нас +- стабільні видатки. Детально про все, що в нас відбувається, описано у звітах за 2017 , 2016 , 2015 (фінансовий) роки.

 

Наскільки я знаю, це глобальний проект. Де ще є офіси Vox та чи роблять вони щось подібне в інших країнах? А ще цікаво, як ви дасте відповідь на це запитання 🙂

Відповідь: Ні, VoxUkraine — 100% український проект. До американської медіакомпанії VoxMedia із сайтом Vox.com та до порталу VoxEU.org, створеного американським Center for Economic and Policy Research, ми не маємо відношення. Проте ми надихнули економістів з Китаю зробити щось подібне, і вони створили за нашою моделлю VoxChina.

 

Чи погрожували вам політики?

Відповідь: Ні, не погрожували. Часто критикують, іноді досить агресивно. Декілька разів VoxUkraine був мішенню інформаційних атак: з’являлися статті з ознаками замовних (1, 2). Проте, до прямих погроз не доходило.

 

Скільки волонтерів працює у VoxCheck?

Відповідь: 31, проте час від часу відбувається ротація і кількість змінюється: Аделіна Козлова, Анастасія Бурлака, Анастасія Кропова, Оксана Жигаревич, Ольга Джуган, Роксолана Федоренко, Марія Маркіна, Анастасія Абіді, Віктор Карвацький, Владислав Кохан, Владислав Фрапонов, Владислава Кіскіна, Анастасія Возович, Євген Сіренко, Марина Стельмах, Вячеслав Черненко, Поліна Бондаренко, Софія Шевчук, Вероніка Кудінова, Олена Ковальчук, Валентин Гацко, Юлія Пукуляк, Катерина Розумкова, Давид Корсунський, Василь Диба, Ірина Кодьман, Оля Павлюк, Юля Ясніцька, Катерина Кущенко, Вікторія Вишнівська, Софія Денисенко.

 

А чесно відповісти, чи лише просто відповісти?) яким чином формуються, погоджуються, добираються теми? Ініціатива лише авторська, чи трапляються і замовні? (в останньому питанні мова виключно про теми, а не замовні щодо змісту)

Відповідь: Відповідаємо чесно. Теми контенту, який продукується всередині організації, попередньо обговорюються редколегією та/чи командою. Критерії — важливість, актуальність, цікавість. Наприклад, у 2018-му ми досліджували феномен популізму і трудову міграцію. Теми статей editorials обираються колегіально на зборах (skype calls) редколегії. Зовнішнім авторам ми не нав’язуємо тем, вони можуть подати статті на будь-яку тему, і якщо вони проходять процес peer-review, ми їх публікуємо на сайті.

 

Які плани на наступні 2-3 роки? Чим/яким проект Вокс планує стати через 5 років?

Більшість відповідей міститься у цьому відео.

5 років у сучасному мінливому світі — дуже-дуже довгий строк. Наша задача — бути актуальними в медійній моделі світу майбутнього.

 

 

Чому ви не берете до уваги малі та нові партії типу Демальянсу або Сили Людей? Ви можете не тільки реагувати на слабкі сторони сильних партій, а й пропонувати альтернативу. Показувати, у програмах яких партій та чи інша проблема опрацьована краще.

У наших планах — перевірка та аналіз передвиборних програм усіх партій, які мають шанс потрапити у парламент. Ми сподіваємось, що перелічені політсили чи об’єднання за їх участю увійдуть до такого переліку, і ми охоче напишемо про їхні ідеї.

 

Які ризики на вас чекають під час виборів та як плануєте їм протистояти?

Ми неодноразово писали, що вибори, а точніше небажання політиків робити електорально непривабливі речі, гальмує реформи. Крім сповільнення розвитку країни, це створює загрозу зриву співпраці з міжнародними партнерами, передусім із Міжнародним валютним фондом. Що, у свою чергу, загрожує макроекономічній стабільності та сталому економічному зростанню (див. детальніше Макроекономічні ризики зростають і потребують термінових дій, Держборг України — проблема на $76 000 000 000 або $1800 на кожного. Що варто знати? Перший аналітичний експлейнер, 130 000 000 000 неочевидних проблем українського бюджету. Що коїться у державних фінансах? Експлейнер).

Ми віримо, що коли в суспільстві точиться фахова дискусія – рішення приймаються кращі. А це, в свою чергу, сприятиме зростанню добробуту кожного українця. Дякуємо кожному, хто нас читає, аналізує та думає, відчуває відповідальність та потребу в діях. Ми працюємо для вас!

Стежте за нами в соцмережах (fb, twitter, telegram), отримуйте щотижневий дайджест, пишіть на пошту [email protected] та налаштовуйте сповіщення про нові матеріали в браузері. Залишаймося на зв’язку!