НЕПРАВДА: В Україні приховують статистику про несприятливі випадки після імунізації

НЕПРАВДА: В Україні приховують статистику про несприятливі випадки після імунізації

10 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
1134

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У своєму новому відео Віктор Вікарчук стверджує, що:

 • в Україні приховують статистику про побічні ефекти після вакцинації, після вакцинації помирають люди;
 • громадяни України — фізичні особи, а фізична особа — це предмет, а не людина;
 • на території України немає зареєстрованих вакцин від СOVID-19;
 • склад вакцин проти COVID-19 — це секретна інформація;
 • вакциновані люди хворіють та помирають, про це свідчить зростання захворюваності у Ізраїлі;
 • в Україні діє примусова вакцинація;
 • смертність від COVID-19 більша, ніж в минулому році, адже люди почали щепитися;
 • вакцинацію запровадили аби позбавити людей заробляти кошти;
 • 25 штатів США вийшли з загальної федеральної угоди про освіту через щеплення дітей з 5 років та через «впровадження ЛГБТ»;
 • діти не хворіють на COVID-19 та не переносять вірус;
 • згідно з законопроєктом № 4142, дітей будуть щепити без дозволу їхніх батьків та забирати інфіковане майно;
 • в Ізраїлі щеплять дітей від COVID-19 без дозволу їхніх батьків;
 • у Австралії існує примусова вакцинація;
 • є пристрої, які реагують на щеплених людей;
 • у Житомирській області літак, який розпилював дезінфекцію для тварин, насправді розпилював хімтрейли.

Усі ці тези не відповідають дійсності. Далі пояснюємо чому. 

Спікер у відео – Віктор Вікарчук – є приватним підприємцем, у 2020 році балотувався у депутати Хмельницької міської ради від ОПЗЖ. Раніше ми вже коментували відео Віктора Вікарчука, де він поширював неправдиві тези щодо COVID-19, вакцинації та тарифів на електроенергію та газ

Щодо статистики про несприятливі випадки внаслідок вакцинації від COVID-19

ДП «Державний експертний центр МОЗ України» збирає та аналізує інформацію про несприятливі випадк після вакцинації від COVID-19. Центр щотижнево оприлюднює результати спостереження за безпекою застосування вакцин проти COVID-19. 

Станом на 15 листопада 2021 року, дата прямого ефіру Вікарчука, в Україні щеплення проти COVID-19 не спричинило жодної смерті. Із початку вакцинальної кампанії  впродовж 30 днів після вакцинації зафіксували 124 летальні випадки. Згідно з Державним експертним центром МОЗ України, ці випадки відносяться до випадкових подій та мають лише часовий зв’язок із проведеним щепленням і жоден випадок не пов’язаний із застосуванням вакцин проти COVID-19. 

Раніше пресслужба МОЗ повідомила, що до несприятливих подій після імунізації зараховуються будь-які події, що сталися за місяць після щеплення проти COVID-19, навіть ДТП. 

Щодо реєстрації вакцин проти COVID-19 в Україні

Станом на 19 листопада 2021 року в Україні зареєстровано 4 вакцини від COVID-19: від виробників Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), AstraZeneca (Vaxzevria, Covishield, AstraZeneca-SKBio) та Sinovac Biotech (Coronavac). Отже, Віктор Вікарчук каже неправду, говорчи про те, що на території України немає зареєстрованих вакцин проти COVID-19.

Щодо смертності від COVID-19 у 2021 році в Україні, Європі, Ізраїлі та США

У 2021 році кількість смертей від COVID-19 в Україні дійсно збільшилася: у 2020 році померло 20 583 людини (вірус ідентифікований) і 701 людина (вірус неідентифікований), у 2021 році (із січня по вересень) — 39 356 людей (вірус ідентифікований) і 658 (вірус неідентифікований). Однак, збільшення смертей відбувається не через вакцинацію, адже станом на 15 листопада немає підтверджених випадків смерті через вакцинацію від COVID-19. Збільшення смертей від COVID-19 в Україні можна пояснити тим, що в країні досить низькі показники вакцинації населення у порівнянні з іншими країнами Європи. 

Станом на 7 грудня 2021 року в Україні не зафіксовано випадків смерті внаслідок вакцинації від COVID-19. 

Підвищення смертності та зниження темпів вакцинації також фіксували у кінці жовтня — на початку листопада 2021 року у Європі, особливо високою смертність була у Південній Європі, зокрема у Росії та Україні. Голова Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге заявив, що причиною цього є зниження темпів вакцинації. Наприклад, у жовтні 2021 року у Іспанії було повністю вакциновано 80% населення, у той час, як у Німеччині — 66%, а у Росії — лише 32%. Кількість госпіталізацій зросла і у Нідерландах, на що уряд відреагував відновленням носіння масок та соціального дистанціювання. 

Наприклад, збільшення кількості випадків COVID-19 та смертей у Великобританії у 2021 році можна пояснити тим, що влітку 2021 року обмеження були послаблені. Жителі Британії, згідно з опитуваннями, нехтують носінням захисних масок. Темпи вакцинації також дещо знизилися. Важливо додати, що невакциновані люди щонайменше втричі більше потребували госпіталізації, ніж вакциновані. 

На збільшення кількості захворювань впливає і поширення варанту Дельта та послаблення захисту від вірусу через 5-6 місяців після щеплення. Наприклад, збільшення захворювання через падіння імунітету спостерігали і в Ізраїлі — країні, яка була першою у світі за темпами вакцинації. Кількість нових випадків COVID-19 у країні почала знижуватися коли старші люди почали отримувати бустерні дози. Падіння імунітету та поширення варіанту Дельта у США також є причинами зростання захворюваності на COVID-19. 

Раніше ми спростовували те, що вакцинація від COVID-19 нібито погіршує ситуацію з захворюваністю на коронавірус. 

Щодо виходу 25 штатів США із загальної федеральної угоди про освіту

VoxCheck не знайшов інформації щодо виходу 25 штатів США із загальної федеральної угоди про освіту через щеплення дітей з 5 років та через впровадження ЛГБТ. 

Щодо вакцинації дітей в Ізраїлі

Для того, аби дитина від 12 років отримала щеплення проти COVID-19 в Ізраїлі, потрібна згода принаймні одного з батьків. За наявності згоди на щеплення, дитина може бути вакцинована без присутності батьків. Однак, якщо дитина вагається чи відмовляється від вакцинації, її не можуть вакцинувати без присутності батька чи матері. Один із батьків може виражати згоду на щеплення в усній формі, надавши її у місці проведення щеплення за присутності дитини чи у телефонній розмові. Згоду повинні зафіксувати у протоколі. 

А з 22 листопада (уже після відео Вікарчука) у Ізраїлі почали вакцинувати дітей віком від 5 років.

Частину тез ми вже спростовували раніше. Нагадуємо, що:

 • через нерозуміня українського законодавства Вікарчук стверджує, що громадянин України як фізична особа є предметом, а не людина. Однак, згідно ЦКУ, фізичною особою вважається саме людина;
 • склад вакцин, зареєстрованих у ЄС, США та Україні можна знайти тут;
 • вакцини не заражають людей COVID-19;
 • зростання випадків захворювання в Ізраїлі не свідчить про неефективність чи небезпечність вакцин;
 • в Україні немає примусової вакцинації, діє лише обов’язкова для деяких професій;
 • діти можуть хворіти на COVID-19 та переносити вірус;
 • законопроєкт №4142 не передбачає обов’язкову вакцинацію та відбирання «інфікованого майна». У законопроєкті насправді йдеться про залучення підприємств, установ та організацій для виконання заходів з локалізації та ліквідації епідемії чи спалаху інфекційної хвороби;
 • в Австралії немає примусової вакцинації, а діє лише обов’язкова для представників деяких професій;
 • немає підтверджень існуванню хімтрейлів;
 • пристрої не реагують на місце щеплення вакциною від COVID-19, адже у вакцинах немає металів або чипів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний