Юрій Ганущак: Наївно Очікувати Швидкого Зникнення Місцевих Олігархів Внаслідок Дій Правоохоронців | VoxUkraine

Юрій Ганущак: Наївно Очікувати Швидкого Зникнення Місцевих Олігархів Внаслідок Дій Правоохоронців

20 Серпня 2015
FacebookTwitterTelegram
2217

Рецензія на статтю Україні Потрібна Децентралізація для Виховання Майбутніх Поколінь Демократичних Лідерів авторства Тимофія Милованова (Пітсбурзький університет), Роджера Майєрсона (Університет Чикаго, лауреат Нобелівської премії з економіки 2007 року), Жерара Ролана (Каліфорнійський університет, Берклі).

Стаття непогана. Фактичних помилок, за винятком нумерації року Майдану (виправлено-ред.), немає. Дуже добре висловлені проблеми формування політичної еліти в Україні.

Однак з огляду на американський досвід здійснення самоврядування вона є все-таки неповною. Адже в США, Канаді надзвичайно велику роль в місцевих бюджетах відіграють місцеві податки і збори. Цей інструмент підвищення відповідальності місцевих полятиків та дуже близької та швидкої реакції виборців на встановлення необгрунтовано високих ставок чи непрозорості використання коштів місцевого бюджету, на жаль, висвітлений, неповно.  В той же час саме на місцевому рівні виробляється уніфікована місцева партійна ідеологія, яка є фундаментом для формування загально-державної та вишколу кадрів. В статті йдеться про професійний ріст кадрів у виконавчих органах, однак такий самий тренінг спостерігається і щодо політиків, які є місцевими депутатами.

Дещо наївним, на мій погляд, є очікування швидкого зникнення місцевих олігархів внаслідок репресивних дій правоохоронних органів. Однак саме децентралізація влади зменшує їх зацікавленість в перебуванні в місцевих органах влади, оскільки за прийняті публічно рішення настає швидка реакція виборців.

Вдало підмічено вплив децентралізації на підвищення якості місцевої політики через порівняльність різних місцевих влад по сусідству. Однак варто було вказати, що така порівняльність забезпечується через гомогенність адміністративно-територіальних одиниць, яка утворюється через реформу адміністративно-територіального устрою – складової реформи. Знову ж таки ця порівняльність дає можливість вчитись на помилках.

Загалом, стаття заслуговує на увагу.

Тиждень Децентралізації

Гліб Вишлінський: Важливо Зрозуміти, які Саме Аспекти Децентралізації Ключові у Становленні Нових Політичних Лідерів (Гліб Вишлінський, виконавчий директор, Центр економічної стратегії)

Пастка Децентралізації. На Яку Хитрість Пішла Українська Влада (Іван Лукеря, Реанімаційний пакет реформ)

Децентралізація та Анти-Централізація (Олег Загнітко, МЮФ Gide Loyrette Nouel)

Юрій Ганущак: Наївно Очікувати Швидкого Зникнення Місцевих Олігархів Внаслідок Дій Правоохоронних Органів (Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій та експерт з питань децентралізації влади)

Сергій Гурієв: Децентралізація Не Працюватиме До Тих Пір, Поки Великі Компанії Залишаються у Державній Власності (Сергій Гурієв, Професор економіки, інститут політичних наук Sciences Po, Париж)

Битва За Конституцію Триває (Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд звернулася до народу щодо пропонованих змін до Конституції)

Георгій Єгоров: Центральний Уряд Повинен Мати Право на Силове Втручання у Роботу Місцевої Влади (Георгій Єгоров, Школа менеджменту Келлога при Північно- Західному університеті, США)

Вікторія Сюмар: Умови Вимагають Більшої Концентрації Влади в Руках Президента (Вікторія Сюмар, депутат Верховної Ради 8 скликання, фракція політичної партії “Народний Фронт”)

Висновок щодо Проекту Закону «Про Внесення Змін до Конституції України (Щодо Децентралізації Влади)» від Оксани Сироїд (Оксана Сироїд, заступник Голови Верховної Ради України, член Конституційної комісії)

Розумна Децентралізація: Шлях до Економічного Процвітання ( Марк Бернард,  доцент економіки, Університет Гьоте, Франкфурт, Німеччина)

Андрій Кириленко: Історія Шляху України до Формального Самоврядуванню Налічує Більше 500 Років (Андрій Кириленко, MIT Sloan)

Пол Грегорі: Україні Слід Побоюватися Російських Грошей і Російських Спецслужб (Пол Грегорі, Hoover Institution, Stanford and University of Houston)

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний