Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють інформацію про доктора Володимира Зеленка та його методи лікування від COVID-19. Зокрема, Володимир Зеленко та його прибічники стверджують, що:
- Гідроксихлорохін — препарат проти малярії, лежить в основі методу лікування Володимира Зеленка — вже врятував багато життів від COVID-19. Ці ліки навіть допомогли вилікуватися Дональду Трампу.
- Івермектин — це теж ефективний препарат для лікування COVID-19.
- Вакцинація дітей та дорослих (18-45 років) не має сенсу. У 99% випадках вони виживають після інфікування COVID-19.
- Спалах захворюваності на варіант коронавірусу Delta в країнах з високими показниками вакцинації населення (Сейшельські острови, Ізраїль) — доказ того, що вакцина не працює.
- Вакцини від COVID-19 мають серйозні побічні дії: утворення тромбів; міокардит у молодих людей; переривання вагітності та безпліддя; ракові захворювання; аутоімунні захворювання.
- Люк Монтан’є заявив, що вакцинація — найбільший ризик геноциду в історії людства
- Роберт Мелоун, винахідник мРНК-вакцин, вважає, що ці вакцини небезпечні для людини.
- Система VAERS у США занижує кількість загиблих від вакцинації. Насправді в США після щеплення померли близько 45 тис. людей.
- Якщо всі 7 млрд людей на планеті вакцинуються від COVID-19, тоді 2 млрд людей загинуть від щеплень.
- SARS-CoV-2 — це штучно створений вірус.
Проте ці тези не відповідають дійсності.
Протокол Зеленка
Раніше VoxCheck писав про «протокол Зеленка». Це експериментальне лікування, запропоноване американським сімейним лікарем Володимиром Зеленко.
У березні 2020 року Зеленко опублікував відкритий лист до президента США Дональда Трампа, де бездоказово стверджував про успішне випробування експериментального коктейлю з гідроксихлорохіну, азитроміцину та сульфату цинку на пацієнтах з симптомами, подібними до симптомів COVID-19. Утім, причини, через які цей протокол став публічним були радше політичними, його ефективність у лікуванні COVID-19 так і не була підтверджена, а сам лікар Зеленко згодом потрапив під розслідування Федеральної прокуратури США за неправдиві твердження, що його випробування були затверджені Управлінням з продовольства і медикаментів США (FDA).
Станом на жовтень 2021 року ні гідроксихлорохін, ні івермектин не отримали схвалення як безпечні та ефективні ліки проти COVID-19.
Лікування Дональда Трампа
На початку пандемії в 2020 році Дональд Трамп публічно підтримував використання гідроксихлорохіну проти COVID-19. Крім того, він визнав, що сам приймає цей препарат для профілактики.
2 жовтня 2020 року стало відомо, що Дональд Трамп захворів на COVID-19 і потрапив до лікарні. 5 жовтня він повернувся до Білого дому, хоча, імовірно, він ще боровся з хворобою після повернення з лікарні. Протягом лікування він отримав наступні препарати:
- “коктейль з антитіл” від компанії Regeneron (наразі ВООЗ рекомендує цей препарат для хворих на COVID-19, під час хвороби Трампа він ще був експериментальним препаратом);
- дексаметазон (стероїд);
- Ремдесивір (противірусний препарат, схвалений FDA проти СOVID-19 вже після хвороби Трампа);
- Пепсид (препарат, який використовують при певних проблемах зі шлунком та горлом; зокрема, він полегшує печію та кашель);
- набір вітамінів та мікроелементів.
Немає інформації, що Дональд Трамп самостійно або за порадою лікарів приймав гідроксихлорохін у цей період.
Крім того, Володимир Зеленко повторює фейки та маніпуляції, уже спростовані VoxCheck. Нагадуємо, що:
- Роберт Мелоун не причетний до створення мРНК-вакцин. Його тези про небезпечність вакцин не відповідають дійсності.
- Висловлювання Люка Монтаньє суперечать науковим даним про вакцинацію.
- Міокардит та утворення тромбів — це дуже рідкісні побічні ефекти після вакцинації від COVID-19. Переваги вакцинації значно перевищують можливі ризики.
- Ефективність вакцин падає проти варіанту Delta, однак вони все ще суттєво знижують ризики ускладнень у разі інфікування.
- Немає доказів, що вакцина від COVID-19 викликає переривання вагітності, безпліддя, ракові та аутоімунні захворювання.
- Молоді люди та діти, хоч і в середньому мають менші ризики, теж можуть опинитися в лікарні та померти від тяжкого перебігу COVID-19. Також у разі одужання існує можливість розвитку постковідного синдрому.
- Теза “У США 45 тис. людей загинули після щеплення” — це неправда. Ці розрахунки базуються на безпідставному припущенні, що система VAERS занижує кількість повідомлень про смерть після щеплень у 5 разів. Крім того, повідомлення про смерть необов’язково означає, що вакцина була причиною цих явищ.
- Наразі не виявили доказів того, що вірус SARS-CoV-2 розробили в лабораторії.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний